NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

„Zawsze może do nas wrócić” – Javier Mendez o odejściu Khabiba Nurmagomedova

Javier Mendez, wieloletni trener Khabiba Nurmagomedova, powiedział, że wspiera byłego mistrza w jego wyborze, aby wycofać się ze świata MMA i zająć się rodziną.Niedawno media obiegły doniesienia mówiące o tym, że Khabib Nurmagomedov wycofuje się z intensywnego działania w świecie MMA. Były mistrz UFC nie będzie dalej zajmował się trenowaniem innych zawodników i prowadzeniem organizacji Eagle FC. Javier Mendez będąc gościem audycji Submission Radio powiedział o czym rozmawiał z Khabibem po tym, jak ten ogłosił mu swoją decyzję.

-,,Powiedziałem mu, żeby pamiętał, iż zawsze może do nas wrócić. Nie musi zajmować się trenowaniem, ale może np. pojawić się tylko na walce w narożniku, bo sama jego obecność tam jest dla fighterów dodatkowym bodźcem. On jednak aktualnie postawił na rodzinę i dom. Nie można z tym walczyć. Nie ma nic ważniejszego niż rodzina. Wpieram go więc w stu procentach.”

Khabib Nurmagomedov, były mistrz wagi lekkiej UFC, odszedł z zawodowego MMA jako niepokonany zawodnik. Zdecydował o zakończeniu kariery po udanej obronie pasa mistrzowskiego w starciu z Justinem Gaethje. Khabib zakończył karierę i rozstał się z UFC w roku 2020. Po odejściu z zawodowego MMA postanowił zająć się prowadzeniem organizacji Eagle Fighting Championship. Nurmagomedov rywalizował w klatkach od roku 2008. W tym czasie stoczył 29 pojedynków, z czego 13 pod banderą marki UFC.