NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Zajrzał śmierci w oczy, gdy rosyjska rakieta trafiła w jego auto. „Zobaczyłem, że mam urwaną nogę”

Mistrz świata w kickboxingu Stanisław Zorij chwycił za broń w momencie wybuchu wojny. Teraz bohater rehabilituje się po strasznej kontuzji i dzieli się przerażającymi wspomnieniami ze swoich przeżyć.

Przed wojną Stanisław Zorij był zawodowym kickboxerem i fighterem. Wygrywał międzynarodowe i krajowe turnieje, a w 2018 roku został mistrzem świata. Po rozpoczęciu inwazji Rosji na dużą skalę, Zorij dołączył do Sił Zbrojnych Ukrainy i był w najgorętszych miejscach na froncie.23 lutego Zorij i jego towarzysze dostali się pod ogień wroga. Chłopak cudem przeżył. Jego historię opisuje serwis sport24.ua.- Właściwie 23 lutego zostałem ranny w najgorętszym obecnie miejscu na świecie – w mieście Bakhmut, gdzie realna sytuacja jest niezwykle trudna pod każdym względem – wspomina.

-Kiedy pocisk trafił w samochód, zobaczyłem, że cała załoga nie żyje, rozerwana na strzępy. Potem nie mogłem uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyłem odciętą nogę, ale pozostałem przytomny. Wtedy spojrzałem śmierci w oczy i nagle powiedziałem: „Chcę żyć!” – szczerze przyznaje.- Zebrałem swoją wolę w pięść i wyczołgałem się z płonącego samochodu przez bagażnik. Później na drodze znaleźli mnie nieprzytomnego kilku chłopaków, którzy udzielili mi pierwszej pomocy i ewakuowali do najbliższego punktu medycznego – podkreśla.Zorij przeszedł już sześć operacji i jest leczony przy stałym wsparciu rodziny.- Teraz czeka go długa droga do nowego życia. Jego wiara w zwycięstwo, pożegnanie, łzy pielęgniarek – przytłaczają serce uczuciami. Stanisław ma 21 lat. Całe swoje krótkie życie poświęcił sportowi. W wieku 18 lat został mistrzem świata wśród juniorów w kickboxingu. Ukończył uniwersytet, otrzymał wykształcenie wyższe, prawnicze i ekonomiczne – mówi dyrektor generalny dnieprzańskiego obwodowego szpitala klinicznego im. I. Mechnikowa Siergiej Ryżenko.