Z judoczkami z Wielkiej Brytanii i Izraela trenować będą polskie reprezentantki

Z judoczkami z Wielkiej Brytanii i Izraela trenować będą polskie reprezentantki na zgrupowaniu w Birmingham (Anglia), które rozpoczeło się w piątek, 7 stycznia.
 
W pierwszym w 2022 roku campie uczestniczyć będą zawodniczki z reprezentacji seniorskiej, młodzieżowej i juniorskiej, m.in. 52 kg Aleksandra Kaleta, 52 kg Paulina Szlachta, 57 kg Julia Kowalczyk, 63 kg Angelika Szymańska, 70 kg Katarzyna Sobierajska, 78 kg Beata Pacut, +78 kg Kinga Wolszczak.
 
W poprzednim sezonie Polki bardzo dobrze spisywały się w międzynarodowych turniejach mistrzowskich, m.in. Beata Pacut wywalczyła złoty medal Mistrzostw Europy Seniorek (-78kg), Angelika Szymańska (-63kg) sięgnęła po złoto Młodzieżowych Mistrzostw Europy, zaś Katarzyna Sobierajska (-70kg) zdobyła brąz Mistrzostw Świata Juniorek.
 
– Wszystkie powołane zawodniczki potwierdziły udział w zgrupowaniu w Birmingham. Czeka nas 10 dni intensywnej pracy treningowej oraz randori z bardzo mocnymi przeciwniczkami – mówi Paweł Zagrodnik.
 
Jako zawodnik startował na Wyspach Brytyjskich, a najważniejszym występem były Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012 roku. Bardzo niewiele zabrakło wówczas Pawłowi Zagrodnikowi do brązowego medalu. Ostatecznie zajął 5 pozycję. Natomiast rok później wywalczył brąz na Pucharze Świata w szkockim Glasgow. Obydwa sukcesy odniósł w wadze -66kg, a karierę kończył w -73kg.
 
Prawdopodobnie pod koniec stycznia niektóre z polskich judoczek wezmą udział w Grand Prix w portugalskim Odivelas, a kolejny start zaplanowany jest na początku lutego – Grand Slam w Paryżu.
 
 
 
 

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »