Wszystko wskazuje na to, że Adam Kownacki jeszcze wejdzie do ringu

Kariera Adama Kownackiego znalazła się na ostrym zakręcie. Polski pięściarz ostatnio przegrał trzecią walkę z rzędu. Tym razem przez decyzję sędziów z Alim Erenem Demirezenem. Po tej porażce pojawiło się ryzyko, że „Babyface” zdecyduje się na zakończenie kariery.33-latek jednak teraz podchodzi do sprawy trochę inaczej. Wiadomo, że zaczął już rozmawiać z Mateuszem Borkiem, co może oznaczać, że będzie się bić w Polsce. Szybko pojawiła się sugestia, że jednym z jego rywali mógłby być Tomasz Adamek. Jak na taki pomysł zapatruje się Kownacki?- Nie, z Tomkiem chyba nie. Czas pokaże – wymownie skomentował w „Super Expressie”

W tej chwili jeszcze nie ma decyzji, co dalej. Kownacki przyznał, że jest po rozmowie z żoną, która dała mu wolną rękę ws. kontynuowania kariery. Przed nim jeszcze spotkanie z promotorami.Polak jednak nie wyklucza, że do ringu wejdzie jeszcze raz i to będzie koniec. Czy boks dał mu na tyle dużo pieniędzy, aby mógł sobie pozwolić na emeryturę w wieku 33 lat?- Myślę, że jakieś zajęcie trzeba będzie znaleźć. Na pewno nie będę tylko leżał na plaży, bo to też się może znudzić. Każdy wspomina, że w ewentualnych walkach z Joshuą czy Chisorą mogłem zarobić grube miliony. Al Haymon dobrze się mną zajął, finansowo jest ok. Ale myślę, że do ringu jeszcze wejdę, żeby się pożegnać z kibicami – tłumaczy.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »