NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Wreszcie się dogadali! Usyk zgodził się na walkę z Furym. Postawił jeden warunek

Ołeksandr Usyk doszedł do porozumienia z Tysonem Furym w sprawie nadchodzącej walki unifikującej o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, informuje ESPN. Ukrainiec zgodził się na przedstawioną przez Brytyjczyka ofertę podziału zysków i termin, ale postawił jeden niezwykle istotny warunek.

W ostatnim czasie w mediach wiele mówiło się na temat walki Tysona Fury’ego z Ołeksandrem Usykiem. – Dopięcie ostatnich szczegółów nie zajmie nam dużo czasu. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśni się do końca roku – powiedział w grudniu jeden z promotorów Brytyjczyka, a informacje te potwierdziło również otoczenie Ukraińca. Na początku lutego Mike Coppinger z ESPN przekazał, że walka odbędzie się 29 kwietnia w Arabii Saudyjskiej. Brakowało jednak zawarcia ostatecznej umowy. 

Negocjacje między pięściarzami trwały bardzo długo. Ostatecznie w piątek obie strony doszły do porozumienia. Fury zaoferował Usykowi tylko 30% zysków, ale Ukrainiec się na to zgodził. Postawił jednak jeden ważny warunek. Poinformował o tym w mediach społecznościowych. – Akceptuję twój podział 70-30 za walkę 29 kwietnia na Wembley. Ale musisz obiecać, że przekażesz milion funtów narodowi ukraińskiemu zaraz po walce. A za każdy dzień zwłoki zapłacisz dodatkowo jeden procent ze swojej części – powiedział na nagraniu. 

Tego samego dnia Coppinger potwierdził, że obie strony doszły już do porozumienia i walka odbędzie się na Wembley 29 kwietnia. Proces wyboru daty walki i lokalizacji przyspieszyli działacze WBA. „ESPN” informuje, że postawili ultimatum, twierdząc, że musieli dotrzymać terminu, aby uniknąć pojedynku Usyka z Danielem Dubois. 

Starcie obu pięściarzy nazywane jest „walką wszech czasów”. Naprzeciw siebie staną aktualny mistrz federacji WBC (Tyson Fury) i mistrz federacji WBA, IBF, WBO i IBO (Usyk). – To będzie największe wydarzenie XXI wieku, bo na szali są aż cztery pasy – podkreślił Aleksander Krasiuk, menedżer ukraińskiego pięściarza, na antenie TVP Sport. Tyson Fury wygrał 33 zawodowe walki w swojej karierze, jedną zremisował. Nie poniósł żadnej porażki. Z kolei 36-letni Ołeksandr Usyk stoczył do tej pory 20 walk i wszystkie wygrał.