NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Wotore vs Gromda

Jak pewnie wiecie, w piątek odbędzie się czwarty już turniej brutalnych walk na gołe pięści WOTORE. W głównej odsłonie zobaczymy walkę pomiędzy mistrzem federacji K.O.T.S. SImona,,Savage” Henriksenem a mistrzem Wotore Michałem Pasternakiem. Walka ta zelektryzowała cały świat fanów brutalnych walk ulicznych na całym świecie. Ponadto dobrze zapowiadają się walki amerykańskiego psychopaty Erica ,,Topora” Olsena z Kamilem Janikiem, toruńskiego punchera Piotra Więcławskiego z potężnym Denisem Labrygą oraz skrajnie niebezpiecznego Roberta ,,Furiata” Buriańskiego z Bartoszem Kwiatkowskim. Smaczku dodaje również 8-osobowy turniej w którym zobaczymy 125 kg kolosa z Piekar Śląskich Marcina Szołtysika, oraz 
agresywnego Bartosza Zaczeniuka.
 
Do naszego kraju na dobre zawitały dwie organizacje promujące walki na gołe pięści ! Mowa oczywiście o Gromdzie i Wotore ! GROMDA to federacja bokserska organizująca gale bokserskie na gołe pięści, natomiast WOTORE to turniej valetudo gdzie staje przed sobą 8 zawodników różnych dyscyplin. Zawodnicy mogą używać pięści, łokci, kolan a nawet atakować… głową. Sama arena ma wymiary 9×9 metrów. Rundy nie są limitowane czasowo. Nie ma również podziału na kategorie wagowe.
 
A jak wychodzi porównanie Wotore vs Gromda ? Pewnie wielu z was zastanawia się która formuła jest bardziej widowiskowa, krwawa i brutalna ? Otóż i WOTORE i GROMDA mają swoje mocne i słabe strony ! Zacznijmy od początku ?
MIEJSCE WALKI :Arena vs Ring – tu można długo toczyć polemikę, lecz z perspektywy widza mały ring jest lepszy!  Mały metraż wywiera ogromny wpływ na dynamikę walki, oraz uniemożliwia przemieszczanie się, a tym stosowanie pasywnego podejścia zawodnika . STYLE WALKI : Valetudo vs Boks – tu też każdy znajdzie swojego konika ! Klincz, parter, oraz różna wszechstronność zawodników valetudo powoduje głębszą analizę i taktykę
ich walki, natomiast sam boks to prosta dewiza chroń brodę i do przodu.! Dlatego
głosami kibiców wygrywa WOTORE!
 
ANTURAŻ : Goryl vs Joker – tu nie mamy zwycięzcy, ale ring girls na mały + dla WOTORE .
Na koniec jedno mogę powiedzieć, najlepsi zawodnicy z GROMDY powinni stoczyć bój oczywiście w obu formułach z najlepszymi zawodnikami WOTORE, a wtedy wyłonimy króla gołych pięści wszechstylowej walki wręcz, bo inaczej będziemy wiecznie snuć domysły i spekulować.!!
 
 
Turniej WOTORE już w Piątek 21 stycznia | Walcownia Katowice