WBC PRZEKŁADA OSTATECZNY TERMIN DLA TYSONA FURY’EGO

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) miał do wczoraj czas, by poinformować federację, czy pozostaje na sportowej emeryturze i wakuje pas czy będzie kontynuował karierę. Ostatecznie jednak Brytyjczyk dostał od federacji jeszcze tydzień na podjęcie decyzji.

 -,,Z racji tragedii, która spotkała rodzinę Furych (mowa o niedawnej śmierci kuzyna Fury’ego, który został śmiertelnie pchnięty nożem) i z szacunku do ich żałoby, zdecydowaliśmy o przedłużeniu ostatecznego terminu podjęcia decyzji. Tyson Fury ma czas do 2 września, by oficjalnie ogłosić swoją decyzję dotyczącą pasa WBC „! – stwierdził prezydent WBC Mauricio Sulaiman.Dziś pojawiły się nieoficjalne informacje o tym, że obóz Fury’ego wysłał już list, w którym informuje, że „Król Cyganów” zamierza kontynuować karierę. Na razie jednak nie ma potwierdzenia tych informacji.Fury ogłosił sportową emeryturę po kwietniowym zwycięstwie nad Dillianem Whyte’em. Natomiast w ostatnią sobotę mistrz IBF, WBA i WBO Aleksander Usyk pokonał w rewanżowym pojedynku Anthony’ego Joshuę i walka Fury vs Usyk jest podobno wstępnie planowana na 17 grudnia w Arabii Saudyjskiej.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »