NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Walka sumo !!!

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″ custom_padding=”||0px|||”][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]Walka rozpoczyna się wtedy gdy obaj zapaśnicy uderzą oboma dłońmi o ring. Walki w sumo nie trwają długo, najczęściej kilka sekund. Walki trwające powyżej minuty stanowią prawdziwą rzadkość i są głośno oklaskiwane. Generalnie publiczność podczas walk zachowuje się bardziej jak na stadionie niż na pikniku. Pomimo tego, że powszechne jest jedzenie, picie i rozmowy towarzyskie to podczas walki jest naprawdę gorąco. Wszyscy krzyczą, zachęcają i gorąco klaszczą po udanej akcji swojego ulubieńca.
Na ringu jest sędzia – Gyoji – także w tradycyjnym stroju. Z ciekawostek jest on, zgodnie z tradycją, gotowy do popełnienia Seppuku w przypadku podjęcia złej decyzji. Ma przy sobie tradycyjny sztylet Tanto oraz tradycyjny wachlarz bojowy – Gunbai. Oczywiście w dzisiejszych czasach to tylko symbolika i nikt już nie wypruwa sobie flaków na oczach widzów. Decyzje sędziego wspomagane są przez pięciu sędziów – Shinpan – siedzących wokół ringu w czarnych strojach.
Walki bywają bardzo widowiskowe. Obserwując na żywo jeden dzień zmagań mieliśmy okazję zaobserwować jak różnorodnie i efektownie można zaryć twarzą w glinę lub wylądować na widowni. Najczęściej widownia bardzo żywo reaguje na tego typu sytuacje
W klasie mistrzowskiej na koniec walki zwycięzca otrzymuje kopertę z pieniędzmi a czasem inne nagrody – na przykład tradycyjny łuk.
[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_social_media_follow _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″][et_pb_social_media_follow_network social_network=”facebook” background_color=”#3b5998″ _builder_version=”4.4.1″ follow_button=”off” url_new_window=”on” url=”https://www.facebook.com/swiatwalk/” hover_enabled=”0″]facebook[/et_pb_social_media_follow_network][et_pb_social_media_follow_network social_network=”instagram” background_color=”#ea2c59″ _builder_version=”4.4.1″ follow_button=”off” url_new_window=”on” url=”https://www.instagram.com/p/CEkV5RViVdH/?utm_source=ig_web_copy_link” hover_enabled=”0″]instagram[/et_pb_social_media_follow_network][et_pb_social_media_follow_network social_network=”youtube” background_color=”#a82400″ _builder_version=”4.4.1″ follow_button=”off” url_new_window=”on” url=”https://www.youtube.com/channel/UC6erxPaZ8KB3CqJImeqxetA?view_as=subscriber” hover_enabled=”0″]youtube[/et_pb_social_media_follow_network][/et_pb_social_media_follow][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_sidebar _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″ custom_padding=”||0px|||”][/et_pb_sidebar][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

AI Chatbot Avatar