NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Walka na noże

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]Historia walki nożem jest stara jak historia ludzkości. Kiedy pierwsi ludzie zaczęli używać kamiennych noży z pewnością początkowo działali bardzo intuicyjnie. Jednak z biegiem czasu zaczęli wymyślać różne sposoby ataku tak aby wykorzystując element zaskoczenia szybko pokonać przeciwnika. Na przestrzeni wieków na wszystkich kontynentach rozwinięto wiele różniących się od siebie sposobów walki nożem Współcześnie większość szkół walki uczy jak bronić się przed atakiem nożem. Niektóre z nich uczą jak posługiwać się nożem kiedy napastnik jest również uzbrojony w nóż. A w innych kładzie się nacisk na obronę za pomocą wszelkich dostępnych przedmiotów aby odeprzeć atak nożownika. Wprowadzenie do treningu tych wszystkich elementów wynika stąd, że wszyscy trafnie uważają nóż za najgroźniejsze narzędzie używane w walce ulicznej. Udane ataki na serce i tętnice najczęściej kończą się śmiercią a wiele cięć powoduje krwawienie i niezdolność do dalszej walki.

Po walce w której użyty był nóż jeśli napadnięty w ogóle przeżyje zazwyczaj pozostają głebokie rany i poważne skaleczenia. Bardzo ważnym jest, aby ćwiczenie podstawowych obron zawsze przebiegało równolegle z poznaniem ataków nożem. Pozwala to na lepsze zrozumienie trajektorii ruchu i podjęcie później najlepszych działań wynikających z ciosów napastnika.
Podczas treningu dobrą praktyką mającą na celu zminimalizowanie obrażeń w walce jest ćwiczenie z nożami o różnym kształcie i długości. Często noże o małym ostrzu są łatwe do ukrycia w dłoni przez co atak nimi jest trudniejszy do zablokowania. Trening walki nożem składa się z wielu elementów. Między innymi z nauki ataków, obron i uników. Często techniki te łączone są w kombinacje, które po wielogodzinnym treningu wykonywane są automatycznie.
Trening początkującego polega na ćwiczeniach standartowym nożem jaki najczęściej spotykamy na co dzień. Zazwyczaj są to noże z drewna lub z tworzywa sztucznego czasami korzystamy również z noży wykonanych z metalu ale z bezpiecznymi krawędziami. Dopiero po tym etapie można wprowadzić noże o innych kształtach, które wymuszają wykonanie techniki w odmienny sposób przez co wiedza i umiejętności ćwiczącego szybko wzrastają. Użycie takich noży powoduje również zastosowanie innej taktyki walki.[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

AI Chatbot Avatar