NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

W walce z rosyjskim okupantem zginął kickbokser, Mykoła Zabawczuk

Środowisko sportowe Ukrainy opłakuje śmierć kolejnego zawodnika, który zginął z rąk rosyjskiego najeźdźcy. „Wojna odbiera nam to, co najlepsze” – piszą przyjaciele tragicznie zmarłego bohatera.
W walce z rosyjskim okupantem zginął kickbokser, Mykoła Zabawczuk. Spoczywaj w pokoju bohaterze!” – poinformowano w niedzielę na facebookowym profilu Komitetu Sportowego Ukrainy, organizacji zrzeszającej i rozwijającej sporty nieolimpijskie.
 
Portal.lviv.ua pisze, że sportowiec pochodzący z Lwowa został zabity w czwartek (21 lipca) podczas ostrzału artylerii wroga. Reżim Putina od 24 lutego przeprowadza inwazję zbrojną w Ukrainie.
 
„Pocisk wroga odebrał życie naszemu energicznemu, zawsze uśmiechniętemu, Mykole Zabawczukowi. To nie przypadek, że mówią, że wojna odbiera nam to, co najlepsze. Twoja pamięć jest niezniszczalna!” – portal cytuje treść oświadczenia przyjaciół zmarłego z Wyższej Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Lwowie.
Według nieoficjalnych doniesień, do początku lipca armia Federacji Rosyjskiej zabiła ponad setkę ukraińskich sportowców i trenerów. Ponad 3000 zawodników wstąpiło w szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy. Rosjanie wzięli w niewolę 22 osoby.