W świecie sportów walki jest dużo szumu wokół peptydów.

Zalecane są różne peptydy na spalanie tłuszczu, budowanie mięśni  czy  poprawę wytrzymałości i wyników sportowych. Ale czym tak naprawdę są peptydy?
 
Peptydy definiuje się jako związek dwóch lub więcej aminokwasów, w których grupa karboksylowa jednego z nich jest połączona z grupą aminową drugiego. Po usunięciu cząsteczki wody powstaje wiązanie peptydowe. Mówiąc prościej, plik peptydy to tylko małe białka. Gdy liczba aminokwasów jest mniejsza niż 50, są peptydami. Kiedy są większe niż 50, są białkami. Peptydy są zatem małymi łańcuchami aminokwasów, które są obecne we wszystkich komórkach organizmu. Istnieje kilka rodzajów peptydów: oligopeptydy, polimery, białka, neuropeptydy i hormony peptydowe. Są one naturalnie syntetyzowane przez organizm. Kuracja peptydowa będzie zatem służyć przede wszystkim dostarczeniu organizmowi większej ilości hormonów jak na przykład testosteron lub kortykosteroidy. To właśnie te dwa hormony są uważane za pośrednie anaboliczne lub przeciwzapalne.
. Rzeczywiście, zostały stworzone przede wszystkim dla wzrostu produkcji testosteronu. Ten  poprawi Twoją siłę i przyspieszy wzrost mięśni. Peptydy zwiększą również tkankę mięśniową, a także niektóre kości i narządy.
 
Drugim efektem peptydów jest ich działanie przeciwzapalne. Ten pozytywny efekt pozwoli na lepszą regenerację, oraz  łagodzi  ból i pozwala łatwiej dojść do siebie po kontuzjach .
 
Peptydy zapewniają również lepsze dotlenienie mięśni. Są również często używane w sportach wytrzymałościowych, takich jak, bieganie czy jazda na rowerze. Jeśli chodzi o MMA , pozwoli to zwłaszcza mięśniom lepiej wytrzymać długotrwałe wysiłki.

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »