NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

„W profesjonalnym boksie jest co najwyżej przeciętny” – Smith o przyszłości Ngannou

Anthony Smith, jeden z czołowych zawodników wagi półciężkiej UFC, nie ma złudzeń co do przyszłości Francisa Ngannou w świecie zawodowego pięściarstwa.Po rozstaniu z UFC Francis Ngannou chce spróbować swoich sił w zawodowym boksie. Były mistrz MMA chciałby sprawdzić się z najlepszymi w tym biznesie: Tysonem Furym i Anthonym Joshuą. Anthony Smith nie ma jednak wątpliwości co do przyszłości Francisa Ngannou w zawodowym boksie. Będąc gościem audycji Believe You Me powiedział:

-,,On jest wyjątkowym zawodnikiem w świecie MMA, ale w profesjonalnym boksie jest co najwyżej przeciętny. Jest przeciętnym pięściarzem, jego poruszanie się jest poniżej przeciętnej, jego defensywa również. On nie zajdzie daleko jako zawodowy pięściarz. Ponieważ jednak ma znane nazwisko i niesamowite nokauty na koncie, które fundował rywalom w MMA, dostanie dużą walkę. Najpewniej będzie to jednak tylko jedna walka.”

Francis Ngannou cała czas wraca do formy po operacji kolana, którą przeszedł po ostatniej walce. Ngannou pozostaje niepokonany od roku 2018. W tym czasie wygrał sześć pojedynków i zdobył mistrzowski tytuł wagi ciężkiej. W ostatnim boju dla UFC pokonał Ciryla Gane. Na razie nie wiadomo, gdzie dalej będzie rywalizował Francis Ngannou, ale on sam zapowiada, że chciałby zawalczyć w wakacje. Ngannou mówi również o tym, że liczy, iż w tym roku stoczy dwa pojedynki.