NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

W jaki sposób sporty walki pozwalają cieszyć się życiem bez stresu?

Stres towarzyszy Ci każdego dnia? Często skupiasz się na negatywnych rzeczach i nie dostrzegasz pozytywów? Długo rozpamiętujesz nawet najdrobniejsze niepowodzenia, a Twoje nerwy są już na skraju wykończenia? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco, czas na zmiany! Życie jest zbyt krótkie, by tkwić w nieustannym napięciu. Poznaj powody, dla których walkę ze stresem warto rozpocząć od treningów sportów walki.

Sporty walki wymagają wysiłku fizycznego, który zwiększa produkcję hormonów szczęścia.

Osoby aktywne fizycznie śpią lepiej, a sen regeneruje umysł i ciało.

Sporty walki pomagają w pozbyciu się negatywnej energii, a tym samym obniżają poziom stresu.

Treningi dodają pewności siebie i motywują do pracy nad sobą.

Treningi sportów walki zwiększają produkcję dopaminy

Dopamina jest organicznym związkiem chemicznym, który odpowiada m.in. za odczuwanie szczęścia i przyjemności. Niestety, wraz z wiekiem nasz organizm produkuje jej coraz mnie, ale… Treningi sportów walki pomagają zwiększyć produkcję dopaminy. Poza tym, podczas wysiłku fizycznego Twoje ciało produkuje również endorfiny, które potocznie nazywane są hormonami szczęścia.

Aktywność fizyczna poprawia jakość snuCzy masz problem z zasypianiem?

Jeśli cierpisz na tę dość częstą przypadłość, jakość swojego snu poprawisz trenując brazylijskie jiu jitsu lub inny sport walki. Dlaczego? Osoby, które są aktywne fizycznie lepiej śpią. Podczas snu regeneruje się ciało i umysł, dlatego dzięki temu zawodnicy są bardziej skoncentrowani i wypoczęci w ciągu dnia.

Sporty walki ułatwiają radzenie sobie ze stresem

Podczas treningu pozbywasz negatywnej energii, ale także w pewnym stopniu przeżywasz podobne emocje jak podczas nerwowej sytuacji. Za każdym razem, gdy angażujesz się w intensywną aktywność fizyczną, Twoje tętno przyspiesza. W ten sposób organizm „uodparnia się” i lepiej radzi sobie z różnymi rodzajami stresorów.

Trening zmniejsza ryzyko depresji

Według Jamesa Blumenthala, psychologia klinicznego z Duke University, istnieją dane, które potwierdzają fakt, że osoby aktywne fizycznie mają mniejszą skłonność do popadania w depresję. Trening pomaga nie tylko w jej leczeniu, ale także w zapobieganiu nawrotom. Dlatego, jeśli następny razem poczujesz, że świat wali Ci się na głowę, idź na trening i pozbądź się negatywnych emocji (patrz: akapit wyżej).

Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach depresja dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. To poważna choroba, której nie należy lekceważyć. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy profesjonalisty, skontaktuj się z psychologiem.

Sporty walki wzmacniają pewność siebieTreningi sportów walki to świetny sposób na poprawę samooceny oraz pewności siebie. Kiedy widzisz, że Twój wysiłek i starania przynoszą efekty, wiesz, że jesteś w stanie przekraczać własne granice. To niesamowita motywacja, która napędza do dalszego działania i rozwoju swoich umiejętności.Wciąż masz wątpliwości, czy treningi takich sportów jak BJJ, MMA, zapasów czy judo wpłyną na Twoje samopoczucie? Jedynym sposobem jest pójście do klubu i przekonanie się na własnej skórze! A jeśli szukasz pozytywnej społeczności osób trenujących sporty walki, dołącz do grupy na Facebooku Ground Game Banda.

AI Chatbot Avatar