Nunes podczas wczorajszej gali UFC 277 pokonała w walce wieczoru Juliannę Pene przez decyzje sędziów punktowych. ?Lwica? zdominowała swoją rywalkę, nie dając jej zbyt wiele argumentów. Tym samym Nunes odzyskała pas kategorii koguciej, który utraciła w pierwszej walce z Wenezuelką. Amanda ponownie jest w posiadaniu dwóch tytułów mistrzowskich, bowiem dzierży również trofeum dywizji piórkowej.

Na zwycięstwo Nunes zareagowała w mediach społecznościowych mistrzyni wagi muszej, Valentina Shevchenko. Zawodniczka z Kirgistanu stwierdziła w opublikowanym na Twitterze wpisie, że ?Lwica? kopiuje od niej styl walki.

Wygląda na to, że Amanda zdecydowała się całkowicie skopiować mój styl walki w stójce. Świetna walka obydwóch dziewczyn. Shevchenko dwukrotnie walczyła w przeszłości z Amandą Nunes. ?The Bullet? dwukrotnie musiała uznać wyższość rywalki. W 2017 roku na UFC 215 obydwie zawodniczki stoczyły walkę o pas dywizji koguciej. Sędziowie niejednogłośnie orzekli zwycięstwo Nunes, choć nie brakuje głosów, że to Shevchenko była lepsza na pełnym dystansie. Przed pierwszą walką ?Lwicy? z Peną wiele się mówiło o trzecim starciu pań. Na chwilę obecna nie wiadomo czy UFC zdecyduje się na taki ruch.