Ukraińskie media informują o tragicznej śmierci Władimira Wirczisa.

 Pięściarz był byłym mistrzem Europy wagi ciężkiej i jedną z nadziei na tytuł mistrza świata. Od lat walczył z depresją.

 
Tragiczne informacje napływają z Ukrainy. W piątek, 28 stycznia, na skutek samobójstwa zmarł Władimir Wiriczis. 48-letni były pięściarz został znaleziony przez przechodniów nieopodal swojego domu w Kijowie. Jak informują ukraińskie media, sportowiec od lat walczył z depresją.
 
W latach 2003-2008 Władimir Wiriczis należał do ścisłej czołówki wagi ciężkiej w boksie zawodowym. Ukraiński pięściarz sięgał wówczas po zawodowe mistrzostwa swojego kraju oraz pasy interkontynentalne IBF oraz WBO. Jego największym osiągnięciem był tytuł mistrza Europy EBU po tym jak pokonał Paulo Vidoza w 2006 roku.
 
Na zawodowych ringach stoczył 28 walk z czego aż 26 wygrał. Przegrał jedynie dwa pojedynki z Rusłanem Czagajewem oraz Juanem Carlosem Gomezem. Oprócz walk zawodowych był cenionym sparingpartnerem. Z jego usług korzystali m.in. David Haye czy Odlanier Solis. Karierę zakończył w 2009 roku.

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »