Już dziś w nocy czeka nas gala UFC on ESPN+ 79. Weźmie w niej udział również Polak – Łukasz Brzeski. Wcześniej odbyło się już oficjalne ważenie a uczestnicy wydarzenia spotkali się twarzą w twarz ze swoimi rywalami.

Brzeski ważył przed galą 245 funtów (ok. 111 kg). To około 2 kg więcej niż jego rywal, Amerykanin Karl Willaims (240,5 funta).

Staredown Polaka był spokojny i pełen szacunku. Inaczej sytuacja wyglądała natomiast w przypadku walki wieczoru. Były mistrz Petr Yan odepchnął bowiem Meraba Dvaishviliego. Pracownicy UFC natychmiast rozdzielili zawodników, którzy swój konflikt będą musieli rozwiązać dopiero w oktagonie. Wcześniej zarówno Yan jak i Dvaishvili zrobili wagę. Rosjanin ważył 136 funtów zaś Gruzin – 134,5.

Z rozpiski po ważeniu wypadła jedna walka. Ricardo Ramos przekroczył limit kategorii piórkowej aż o osiem funtów (uwzględniając jeden funt tolerancji – przyp. red.). W związku z tym anulowano jego starcie z Austinem Lingo.Znacznego przekroczenia dopuścił się też Jared Gooden. Ważył on bowiem aż o 6 funtów za dużo. Jego starcie w wadze półśredniej z Carlstonem Harrisem dojdzie do skutku, ale przekaże on 30% wynagrodzenia na rzecz rywala. Na usprawiedliwienie Goodena należy jednak wspomnieć, że wskoczył on do pojedynku w ostatniej chwili zastępując chorego Abubakara Nurmagomedova.