Sean Strickland zdobył tytuł mistrza UFC w kategorii średniej. Niespodziankę sprawił Amerykanin, pokonując jednogłośnie Israelem Adesanyę. Starcie to było głównym punktem gali UFC 293, która miała miejsce 10 września w Sydney.Adesanya, charakteryzujący się swoim stylowym podejściem, używał zmyłek. Strickland natomiast próbował przeważać, choć nie miał wielu udanych uderzeń. Israel był nieosiągalny, nie dając się przytrzymać pod siatką, kontrując ciosami i kopnięciami. Adesanya koncentrował się na atakach nogami, trafiał regularnie low kickami. Sean przyparł go w końcu do siatki i zaatakował serią ciosów. Tuż przed zakończeniem rundy, Strickland trafił mocno, powalając Israela. Kiedy Adesanya próbował się podnieść, przyjął jeszcze kilka ciosów, ale wytrwał do końca rundy.

Od początku następnej rundy, Strickland naciskał. Adesanya próbował manewrować wokół oktagonu, ale ciągle miał siatkę za plecami. Mimo to, wyprowadzał ciosy, starając się wrócić do swojego pierwotnego rytmu. Strickland próbował znaleźć szansę na nokaut, ale w tej rundzie nie odniósł sukcesu.Mimo ciągłego nacisku Stricklanda, Adesanya częściej atakował, korzystając z szybkości i celności. Sean był ostrożniejszy, ale kiedy trafiał, robił wrażenie. Pod koniec trzeciej rundy, tempo Stricklanda wzrosło.

Trenerzy Seana radzili mu, by nie czekał na decyzję sędziów, ale poszedł na całego przeciwko Adesanye. Strickland kilkakrotnie trafił przeciwnika w głowę, dominując w wymianach ciosów. Adesanya próbował kontynuować swoją strategię, ale po kilku uderzeniach widać było jego osłabienie. Strickland coraz bardziej korzystał ze swoich bokserskich zdolności, co stawiało Adesanyę w trudnej sytuacji.Sean nie ustępował, ciągle naciskał i próbował przypierać Israela do siatki. Adesanya bronił się jak mógł, ale z każdą minutą wydawał się bardziej zmęczony. Pod koniec walki, Strickland zaatakował zdecydowanie, podkreślając swoją dominację. Po zakończeniu walki, sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo Seana Stricklanda, koronując go mistrzem kategorii średniej.