NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

UFC 283: Hill zdemolował Teixeirę i zdobył pas kategorii półciężkiej! 

W walce wieczoru gali UFC 283 w Rio de Janeiro zmierzyli się Glover Teixeira i Jamahal Hill. Stawką tego pojedynku był wakujący pas mistrzowski kategorii półciężkiej.

Walki Teixeira vs. Hill pierwotnie nie było w planach organizacji UFC. Na UFC 282 Jan Błachowicz i Magomed Ankalaev walczyli o tytuł kategorii do 93 kg. Niestety w tym starciu padł remis i zdenerwowany Dana White podjął szybką decyzję o zestawieniu starcia doświadczonego Glovera Teixeiry z głodnym sukcesu Amerykaninem Jamahalem Hillem jako walkę wieczoru gali UFC 283 w Rio de Janeiro.

Glover starał się szybko obalić walkę. Hill odparł ten atak i zaatakował kolanami. Jedno z nich trafiło Teixeirę. Kolejna próba zwarcia ze strony Glovera i Hill ponownie unika obalenia i „wypłaca” na odchodne cios. Krótka wymiana cios za cios. Ładne kopnięcia na korpus w wykonaniu Amerykanina. Hill wykorzystuje zasięg i trafia kilkukrotnie prostymi. Glover póki co ma wielki problem by skrócić dystans. Wreszcie Teixeira podkręcił tempo i trafił dwukrotnie jednak Amerykanin tylko się zaśmiał. Chwila przerwy gdyż Brazylijczyk wsadził palec w oko Hilla. Walczymy dalej. Kolejna próba obalenia i kolejny raz Hill niewzruszony broni próbę sprowadzenia! Stopujące lewe proste Hilla zaczynają siać zamęt w obronie Teixeiry. Brazylijczyk ma już rozbity nos.

Amerykanin miesza ciosy proste z niskimi kopnięciami i uderzeniami na korpus oponenta. Wow! Ależ akcja HIlla który trafia dwukrotnie head kickami. Ponowienie akcji i Glover w ogromnych tarapatach! Brazylijczyk zachwiał się na nogach. Po chwili doszło do zwarcia i wymiany w krótkim dystansie tu z kolei Teixeira wstrząsnął głową rywala. Akcje kopnięciami z obu stron, celnie! Ależ walka! Glover udanie sprowadza walkę do parteru. Brazylijczyk próbuje obejść pozycję i wejść w dosiad, nic z tego. Hill wykręca się chcąc uniknąć oddania pleców. Po chwili wracamy do stójki. Hill zadaje zdecydowanie więcej celnych ciosów zarówno na głowę jak i na korpus rywala.

Glover chciał od razu przenieść walkę na matę jednak nic z tego nie wyszło. Hill kąsa rywala ciosami prostymi. W końcu Jamahal trafia mocno, Glover ląduje na macie. Amerykanin bardzo bliski skończenia walki przed czasem trafia kolejnymi potężnymi uderzeniami z góry. Teixeira jednak się nie poddaje próbując wyjść z opresji. Udało się Brazylijczyk się wybronił, wracamy do stójki. Tu jednak ponownie Brazylijczyk wpadł w tarapaty bo Hill sprytnie wykorzystuje wszelkie szansy do tego by wyprowadzać high kicki i stopujące uderzenia. Sporo zamętu Amerykanin sieje wypuszczając lewy high kick i szybki prawy.

Szybko celnie trafia Hill kolanem. Amerykanin łatwo wychodzi z próby klinczu ze strony Brazylijczyka. Potężny high kick a po nim mocny prawy. Ta walka będzie kosztowała Teixeirę sporo zdrowia. Mocny atak Hilla jednak Teixeira odpowiada i trafia! Brutalny popis umiejętności Jamahala Hilla, który z wielką precyzją kolejnymi ciosami rozbija twarz Brazylijczyka. Teixeira pokazuje wielkie serce i wolę przetrwania.Mamy piątą rundę! Niesamowite Glover udanie obala oponenta! Wielka szansa przed Brazylijczykiem który jest znany z dobrej pracy i kontroli w parterze. Pełny dosiad! Ahhh Jamahal Hill ucieka spod rywala i sam znajduje się w dominującej pozycji, cóż za akcja Hilla! Amerykanin przechodzi do bocznej. Hill stara się atakować łokciami. Na ostatnią minutę wracamy do stójki.

Jamahal Hill pokonał Glovera Teixeirę po jednogłośnej decyzji sędziów.