Dricus Du Plessis (18-2) pokonał przed czasem Darrena Tilla (18-5-1) podczas gali UFC 282 w Las Vegas. Pojedynek zakończył się poddaniem w trzeciej rundzie.

Du Plessis po upływie mniej więcej pół minuty zaskoczył rywala i obalił. Były mistrz KSW potężnie atakował lewą ręką przy siatce. Till przyjął naprawdę dużo mocnych ciosów. Potem podniósł się, ale został ponownie sprowadzony do parteru. “Stillknocks” zaszedł za jego plecy. Po kolejnych ciosów spróbował też duszenia. Południowoafrykańczyk rozciągnął rywala, ale stracił dogodną pozycję. Na ostatnie kilkadziesiąt sekund Anglik wrócił do stójki. Zaskoczył rywala dobrą akcją przewracając oponenta, ale po chwili ponownie oddał obalenie.

Till mocno ruszył na zmęczonego przeciwnika na początku rundy drugiej. “Goryl” z Liverpoolu pracował ciosami prostymi. Niespodziewanie jednak Du Plessis zdołąła zaliczyć obalenie. Szybko jednak zawodnicy wrócili na nogi. Till mocno trafił lewym łokciem. Anglik atakował pojedynczymi ciosami. Po raz kolejny dał jednak zaskoczyć i obalić na kilkadziesiąt sekund przed końcem rundy. Du Plessis zakończył rundę próbą klucza na stopę.Pojedynek doszedł do trzeciej rundy. Zawodnicy wymieniali ciosy na środku oktagonu. Till starał się punktować prostymi. Raz jeszcze dał się jednak obalić przeciwnikowi. Anglik bardzo szybko oddał plecy i odklepał duszenie rywala.