Tyson Fury VS Dillian Whyte

Zapowiada się kolejny hit w bokserskiej wadze ciężkiej. Tyson Fury zdradził kibicom, z którym pięściarzem zmierzy się w 2022 roku.
Tyson Fury ostatnio dwukrotnie walczył z Deontayem Wilderem. „The Gypsy King” w obu starciach pokonał go przed czasem, więc teraz chce nowego wyzwania. Wygląda na to, że właśnie je znalazł.
 
Brytyjski pięściarz nagrał film, w którym ujawnia nazwisko kolejnego przeciwnika. Będzie nim Dillian Whyte, o czym mówiło się od dłuższego czasu. Bez przerwy jednak przeciągały się negocjacje promotorów.
 
– Nie mogę się doczekać, kiedy uderzę w twarz Dilliana Whyte’a – mówi Fury.
Jeszcze nie jest znany dokładny termin i miejsce walki. W tej chwili plotkuje się o dwóch lokalizacjach. Pierwsza to stadion Wembley w Londynie, a druga to stadion Principality w Cardiff.
 
Dla Whyte’a będzie to największe wyzwanie w karierze. Rok temu pokonał Aleksandra Powietkina, z którym przegrał kilka miesięcy wcześniej. W przeszłości wygrywał m.in. z Mariuszem Wachem, Robertem Heleniusem czy Dereckiem Chisorą.
 
Stawką walki Fury – Whyte będzie mistrzostwo świata organizacji WBC. Co ciekawe, Tyson chciał się bić z Ołeksandrem Usykiem, ale on najpierw musi przystąpić do rewanżu z Anthonym Joshuą.