TYSON FURY-,, BĘDĘ KANDYDOWAĆ NA PREMIERA WIELKIEJ BRYTANII”!

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (32-0-1, 23 KO), który w kwietniu ogłosił przejście na sportową emeryturę, otworzył w tym tygodniu swoją restaurację – Sultan of Lancaster Experience – w Lancaster. Przy okazji ogłosił, że zamierza kandydować na premiera Wielkiej Brytanii…

 -Pamiętajcie, żeby głosować na mnie w 2030 roku. Będę premierem Wielkiej Brytanii, głosujcie na Fury’ego – powiedział nieprzewidywalny „Król Cyganów”.Członek rodziny Furych nie pierwszy raz zgłasza aspiracje polityczne. Np. ojciec Tysona, John Fury zgłaszał już chęć kandydowania na burmistrza Manchesteru.Przypomnijmy, że w tym tygodniu Tyson Fury potwierdził, iż trwają rozmowy w sprawie jego pokazowego pojedynku z Hafthorem Bjornssonem, swego czasu najlepszym strongmanem na świecie. Emerytura „Króla Cyganów” może się więc wkrótce okazać bardzo krótka, tym bardziej, że po sierpniowej walce Aleksander Usyk vs Anthony Joshua II (jej stawką są tytuły IBF, WBA i WBO) pokusa powrotu i walki o wszystkie pasy będzie zapewne spora.Wracając na koniec do kwestii wyboru premiera Wielkiej Brytanii – były minister finansów Rishi Sunak oraz szefowa dyplomacji Liz Truss zmierzą się finałowej turze wyborów lidera rządzącej Partii Konserwatywnej. Zwycięzca zastąpi Borisa Johnsona (zrezygnował w lipcu) na stanowisku szefa rządu. A czy Wielka Brytania jest gotowa na kandydaturę Tysona Fury’ego? O tym możemy się przekonać dopiero za kilka lat.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »