NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Trener Javier Mendez spodziewa się nowego mistrza w American Kickboxing Academy.

Wieloletni trener AKA, a obecnie trener drużyny Khabiba Nurmagomedova, dostrzega w debiutancie Bellatora Enrique Barzola duży potencjał . Mendez był zadowolony z tego, co zobaczył w debiucie Barzoli i jest przekonany, że  może on o wiele więcej.
 
Barzola (17:5:2 MMA, 1:0 BMMA) zadebiutował w sobotę na gali Bellator 273 w Phoenix w Arizonie, gdzie pokonał byłego mistrza Bellatora w wadze koguciej, Darriona Caldwella, w trzeciej rundzie przez TKO.
 
„Ludzie jeszcze nie wiedzą, ale ja wiem, że Enrique jest mistrzem w wadze 135 funtów” – powiedział Mendez. „Będzie mistrzem. Będzie mistrzem Bellatora.
 
„Wciąż mu to mówię i daję mu dużo pewności siebie, ponieważ czuję to wszystko w moim sercu. Jeśli ten dzieciak się nie zmieni, rozwinie swoje talenty i zdobędzie doświadczenie, to człowieku, to zmierza aż do tytułu. Będzie mistrzem. Czuję to w 100 procentach. Po prostu musi być silny i ciągle się uczyć”.
 
Barzola, który wygrał drugi sezon The Ultimate Fighter: Latin America 2 w 2015 roku, jest uważany za jednego z najlepszych fighterów Peru. Nie brał udziału w zawodach od zakończenia kontraktu z UFC w marcu 2020 roku w Brazylii, gdzie walczył z Rani Yahyą i zremisował.
 
Mimo zwolnienia „El Fuerte” doskonale wykonał plan walki swojego zespołu , który miał przechytrzyć Caldwella.
 
„Kiedy otrzymaliśmy imię Darrion Caldwell, opracowaliśmy plan, w którym chcieliśmy go zmęczyć” – powiedział Mendez. „Jeśli przegraliśmy pierwszą rundę, to w porządku. Wychodzimy i bierzemy drugą. Jeśli przegramy pierwszy i drugą, to też w porządku. Wykończymy go w trzeciej.
 
„Właśnie ten plan włożyliśmy w mój umysł. Zakorzenił się, by pchać, pchać i pchać”.
 
Teraz Mendez jest podekscytowany widząc, że Barzola kontynuuje swoją karierę zawodnika pod szyldem Bellatora. Szef AKA ma duże oczekiwania wobec Barzoli i ma nadzieję, że jego występy zapewnią mu zajęcie w całym 2022 roku.
 
„Z czasem Enrique Barzola zostanie mistrzem” – powiedział Mendez. „W tym roku będziemy walczyć jeszcze dwa lub trzy razy, i jeśli nie dostaniemy się do (Grand Prix)w walce  o milion dolarów to będziemy gotowi do walki o tytuł. Myślę, że już niedługo dostaniemy szansę na tytuł.
AI Chatbot Avatar