NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Trener Conora McGregora: Mogę postawić na to swój dom

Conor McGregor (22-6, 19 KO, 1 SUB) po raz ostatni w klatce UFC zameldował się ponad 18 miesięcy temu. Wówczas po raz drugi z rzędu lepszy okazał się Dustin Poirier (29-7, 14 KO, 8 SUB). Wszystko wskazuje na to, że powrót Irlandczyka do oktagonu UFC zbliża się w wielkimi krokami. W tym temacie wypowiedział się główny trener Irlandzyka John Kavanagh

Rok 2023 w UFC jest jak na razie rokiem powrotów. Przed kilkunastoma dniami ogłoszona została walka Jona Jonesa, który powróci do oktagonu po ponad trzyletniej przerwie. W kuluarach coraz głośniej mówi się także o kolejnej walce McGregora. W powrót Irlandczyka do klatki w 2023 roku nie wątpi jego trener.

– Mogę postawić na to swój dom – stwierdził Kavanagh.

 Dodał, że w ostatnich dniach do Dublina przyjechał menedżer zawodnika – Audi Attar.

 – Myślę, że toczą bardzo ciekawe negocjacje. Nie mogę powiedzieć absolutnie niczego więcej, ale jestem bardzo, bardzo pewny, że wkrótce zobaczymy go z powrotem – powiedział Kavanagh.

– Conor potrzebuje czegoś, co będzie w stanie go jeszcze zmotywować. Czegoś, co sprawi, że w jego oczach pojawi się iskra, która spowoduje, że znajdzie w sobie chęć, żeby udać się na przepoconą salę i sumiennie się przygotować. Co to będzie? Raczej nie kilka milionów – w jego przypadku to już nie robi różnicy. Był posiadaczem pasem dwóch kategorii wagowych, więc to raczej też nie to. On potrzebuje przeciwnika, który będzie w stanie sprawić, że odnajdzie w sobie ten ogień i pasję do treningu – dodał. Zapytany przez Ariela Helwaniego o przeciwnika dla McGregora, Kavanagh wskazał potencjalnych rywali.

 – Nate Diaz byłby fajną opcją. Dotychczas nie walczyliśmy z Justinem Gaethje, więc to na pewno byłoby dla nas interesujące. Michael Chandler to także wielki sportowiec i duże wyzwanie – wymieniał trener Irlandczyka.

Kavanagh jednocześnie wykluczył kolejną walkę z Poirierem, przynajmniej na tym etapie kariery McGregora. – Robiliśmy to już wiele razy i kolejny raz byłby dziwny – podsumował 46-latek. McGregor ostatnią walkę stoczył 10 lipca 2021 roku. Wówczas doznał kontuzji nogi, która zmusiła sędziego do przerwania pojedynku po pierwszej rundzie. Pół roku wcześniej przegrał z Poirerem przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Irlandczyk przegrał trzy z ostatnich czterech pojedynków i w grudniu zeszłego roku po raz pierwszy od 2014 roku znalazł się poza rankingiem UFC. Irlandczyk jest byłym mistrzem dywizji piórkowej i lekkiej w UFC oraz pierwszym, który jednocześnie był posiadaczem pasów dwóch kategorii wagowych. To absolutny rekordzista pod względem sprzedaży licencji pay-per-view. Walczył w walkach wieczoru w pięciu z sześciu najlepiej sprzedanych gal w historii UFC.