Tony Ferguson zawalczy na UFC 279

Ulubieniec fanów MMA, Tony Ferguson, powróci do oktagonu podczas wrześniowej gali UFC 279. „El Cucuy” zmierzy się w pojedynku kategorii półśredniej z Li Jingliangiem. O starciu poinformował prezydent UFC, Dana White, w rozmowie z dziennikarzem MMA Junkie, Mikem Bohnem.Ferguson (MMA 25-7) w ostatnim czasie nie ma najlepszej serii. „El Cucuy” przegrał cztery ostatnie pojedynki. W maju podczas UFC 274 został brutalnie znokautowany przez Michaela Chandlera. Przed serią porażek Ferguson był niepokonany przez 12 pojedynków. Znany z ekscytującego stylu walki zawodnik rozbijał brutalnie swoich przeciwników. W październiku 2017 zdobył tymczasowy pas dywizji lekkiej, który później mu odebrano. Zawodnik z Kalifornii aż 11 razy otrzymywał bonus od organizacji za swoje występy. 20 z 25 zwycięstw odniósł kończąc swoich przeciwników przed czasem. Ferguson zajmuje 11. pozycję w zestawieniu kategorii lekkiej UFC. „El Cucuy” w przeszłości rywalizował już w wadze półśredniej.

Jingliang (MMA 19-7) w ostatniej walce pokonał Muslima Salikhova przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Chińczyk otrzymał nagrodę od organizacji za swój występ, który miał miejsce w lipcu. „Pijawka” w organizacji UFC występuje od 2014 roku. W tym czasie stoczył 16 pojedynków, z których wygrywał 11. Jingliang również walczy w sposób niezwykle ekscytujący czego dowodem jest aż 7 bonusów od organizacji UFC za swoje występy. 14 z 19 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem. Jingliang zajmuje 14. miejsce w zestawieniu dywizji półśredniej UFC.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »