Tomasz Narkun (18-4) stanie do kolejnej obrony tytułu wagi półciężkiej

Najdłużej panujący mistrz KSW, Tomasz Narkun (18-4), stanie do kolejnej obrony tytułu wagi półciężkiej 15 stycznia na KSW 66. Rywalem „Żyrafy” w szczecińskiej Netto Arenie będzie niepokonany w sześciu ostatnich pojedynkach, Ibragim Czużigajew (15-5).

W walce wieczoru o pas wagi lekkiej KSW zmierzą się Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski.
 
Ibragim Czużigajew zwyciężył jedenaście z ostatnich dwunastu pojedynków. 30-latek z Groznego w tym czasie walczył dla cenionej organizacji ACB/ACA, a także podczas Eagle Fighting Championship. W tej ostatniej we wrześniu zanotował już ósmy nokaut w karierze, kiedy pod jego ciosami skapitulował Jewgiennij Miankin.
 
W całej karierze Czeczen kończył przed czasem dziesięć pojedynków, z czego aż siedem w pierwszej odsłonie. Czużigajew niedawno pokonał między innymi znanego doskonale fanom KSW Piotra Strusa.
Tomasz Narkun przez ostatnie sześć lat przegrał jedynie w starciach dwóch mistrzów z czempionem kategorii ciężkiej, Philipem de Friesem. W każdym innym boju król wagi półciężkiej odprawiał rywali, a najczęściej robił to za pomocą spektakularnych nokautów lub poddań.
 
Wojownik ze Szczecina w tym czasie dwukrotnie pokonał legendarnego Mameda Chalidowa, a także Ivana Erslana, Przemysława Mysialę, Marcina Wójcika, Rameau Thierry’ego Sokoudjou, Cassio Barbosę, Gorana Reljicia i Karola Celińskiego. Dla „Żyrafy” będzie to szósta obrona tytułu mistrzowskiego.

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »