NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

To koniec. Szpilka podjął decyzję. „Rozchodzimy się”

3 czerwca na PGE Narodowym odbędzie się pojedynek Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim. Były pięściarz za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że rezygnuje ze współpracy z Anzorem Azhievem.

Kilka tygodni temu (24 lutego) KSW oficjalnie ogłosiło, że federacja powraca na PGE Narodowy. Odbędzie się tam 83. edycja gali, która już obfituje w interesujące zestawienia. Jednym z nich jest starcie Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim.Były pretendent do mistrzostwa świata w boksie będzie chciał podtrzymać dobrą passę i wygrać po raz trzeci w formule MMA. Minione pojedynki z Sergiejem Radczenko i Denisem Załęckim wygrał przed czasem.Wiadomo już, że Artur Szpilka do nadchodzącej walki przeciwko Mariuszowi Pudzianowskiemu przygotuje się z innym trenerem. 33-latek poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że rezygnuje ze współpracy z Anzorem Azhievem.

„Do walki z Mariuszem Pudzianowskim przygotowywać się będę z Jarosławem Rogalą jako głównym trenerem, Miexon oraz Gerard pomogą mi w przygotowaniach parterowych, a doktor Chycki oraz trener Kostka zadbają o moje przygotowanie wydolnościowe” – napisał w poście na Instagramie.Jaki jest powód takiej decyzji? Na pewno przyczynił się do tego fakt, iż obaj zawodnicy od pewnego czasu trenują w Warszawskim Centrum Atletyki (WCA).”Chciałem podziękować publicznie Anzorowi za wspólną dotychczasową pracę, jesteśmy po rozmowach i rozchodzimy się w dobrych relacjach. Składowych decyzji jest kilka” – podsumował Artur Szpilka.

-,,Anzor jest świetnym trenerem rozumiejącym zapasy i MMA jak mało kto, ale ja po latach w zawodowym sporcie wiem, że jestem zawodnikiem, który potrzebuje dużej dyscypliny, a my mamy relację koleżeńską i tego mi w naszej współpracy brakowało. Co więcej Mariusz przygotowywać się będzie z Arbim, co również ma wpływ na moją decyzję” – dodał.

Oprócz wyżej wspomnianego starcia dotychczas ogłoszono także walkę Mariana Ziółkowskiego z Salahdinem Parnassem. Wiadomo też, że na PGE Narodowym zawalczy również Mamed Chalidow.

9