Tim Bradley wypowiedział się na temat pojedynku mistrza świata IBF i WBC

Były mistrz świata wagi junior półśredniej i półśredniej, ekspert telewizyjny Tim Bradley wypowiedział się na temat pojedynku mistrza świata IBF i WBC wagi półśredniej Errola Spence’a Juniora (27-0, 21 KO) z mistrzem WBA Yordenisem Ugasem (27-4, 12 KO). Ta walka ma się odbyć w kwietniu, a na zwycięzcę czeka już czempion WBO Terence Crawford (38-0, 29 KO).
– Spence Jr to superzawodnik, nowy gatunek. Ale wciąż mam wrażenie, że ucieka przed walką z Terence’em Crawfordem. Jak widzę walkę Spence’a z Ugasem? To trudny pojedynek, jednak Ugas to łatwiejszy rywal niż Crawford. Styl Ugasa to czekanie na ruch rywala, on jest zawodnikiem nastawionym na kontry. Widzieliśmy już Errola w walkach z takimi zawodnikami, mówię o starciach z Dannym Garcią i Mikey Garcią. Spence Jr umie w takich pojedynkach dominować za pomocą przedniej ręki i obchodzić gardę. Umie dyktować tempo. I to właśnie zrobi w walce z Ugasem – powiedział Bradley.
 
– Martwię się jedynie o stan oka Spence’a. W boksie dobry wzrok jest po prostu niezbędny (…) Kiedy przejdzie się operację, to dany narząd nie jest już taki sam jak wcześniej (…) – dodał 38-letni Amerykanin, nawiązując do kontuzji, która wykluczyła Spence’a w zeszłym roku z walki z Mannym Pacquiao.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gdzie uderzać w samoobronie?

Nawet jeśli Twój napastnik jest od Ciebie większy, możesz go pokonać, jeśli tylko będziesz pamiętać, w które miejsca należy go uderzyć. Oczy, nos, kolana, krocze, splot

Czytaj więcej »