NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Szpilka wzywa legendę KSW tuż pod Narodowym. Szykuje się absolutny hit

– Mariusz! Mariusz! – krzyczał Artur Szpilka przed Stadionem Narodowym, zaczepiając Mariusza Pudzianowskiego. Wiele wskazuje na to, że w tym roku dojdzie do hitowej walki podczas KSW Colosseum II, gali zaplanowanej na 3 czerwca. – Wygląda na to, że Artur szuka kogoś o imieniu Mariusz na Narodowym – pisze tajemniczo KSW

Artur Szpilka miał zmierzyć się z Arkadiuszem Wrzoskiem na pierwszej gali KSW w 2023 roku. Ostatecznie do walki nie doszło ze względu na kontuzję kręgosłupa u byłego pięściarza. – Niestety, ale przez długi czas leczyłem skutki choroby, a nie przyczyny, co doprowadziło do pogorszenia mojego stanu. Już przy poprzedniej walce odczuwałem duży dyskomfort spowodowany rwą kulszową i maskowałem go lekami – mówił Artur Szpilka po operacji. Od listopada zeszłego roku trwała rehabilitacja, a powrót do klatki ma nastąpić w maju-czerwcu.

Wszystko wskazuje na to, że Artur Szpilka wkrótce zmierzy się w klatce w hitowym starciu z Mariuszem Pudzianowskim. – Nie chciałbym za dużo się wywodzić nt. samej walki, ale Mariusz jest wielkim wyzwaniem sportowym dla mnie. Przede wszystkim Mariusz trenuje już 13 lat MMA, jest to zawodnik wagi ciężkiej. Trzy miesiące potrzebuję na ciężkie przygotowania, bo chcę się przygotować najlepiej, jak potrafię – mówił Szpilka w wywiadzie dla WP SportoweFakty w programie „Klatka po klatce”

Artur Szpilka zaczepiał już Mariusza Pudzianowskiego w mediach społecznościowych, m.in. w nagraniu z wakacji w Meksyku, gdzie wskazywał palcem do kamery, spoważniał i powiedział: Mariusz. Tym razem Szpilka zaczął krzyczeć „Mariusz” tuż przed Stadionem Narodowym, gdzie odbędzie się druga edycja Colosseum. „Mmmmaaaarrriiiuuussszzz” – napisał Artur Szpilka w mediach społecznościowych. „Wygląda na to, że Artur szuka kogoś o imieniu Mariusz na Narodowym” – pisze KSW na Twitterze.

Takie ruchy wskazują na to, że Artur Szpilka będzie walczył z Mariuszem Pudzianowskim na gali KSW Colosseum II, do której dojdzie 3 czerwca na Stadionie Narodowym. Na razie federacja oficjalnie nie ogłosiła tego starcia, ale należy się spodziewać, że dojdzie do tego za kilka tygodni. KSW jedynie potwierdziło, że udział w Colosseum II weźmie Mamed Chalidow.