NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Swoją walkę w pięknym stylu wygrała Paulina Wiśniewska

Ze zmiennym szczęściem startowali Polacy w drugim dniu Mistrzostw Świata IMMAF 2021. Swoją walkę w pięknym stylu wygrała Paulina Wiśniewska, ale nasi zawodnicy musieli uznać wyższość rywali.

Drugi dzień mistrzostw świata w amatorskim MMA rozpoczął się dla Biało-Czerwonych kapitalnie. Już na początku startów swoją rywalkę z Kazachstanu w drugiej rundzie pojedynku robiła Paulina Wiśniewska. I to jedyne pozytywne informacje, które napłynęły z Abu Zabi.
 
Po Wiśniewskiej do rywalizacji przystąpili panowie. Tobiasz Le i Michał Musiał, którzy po raz drugi weszli do klatki w trakcie MŚ, tym razem przegrali swoje pojedynki. Swój pojedynek przegrał również Tomasz Ostrowski, dla którego było to premierowe starcie w trakcie turnieju.
 
Szczęścia nie miał też Igor Włodarczyk. Polak w pierwszym dniu zawodów wygrał swój pojedynek, ale w jego trakcie nabawił się poważnego rozcięcia okolic łuku brwiowego. Rana była dość głęboka i konieczne było założenie szwów. Po konsultacji medycznej zdecydowano, że ze względu na zdrowie Włodarczyka, zostanie on wycofany z dalszej rywalizacji.
W kolejnych dniach zmagań rywalizować będą dwie Polki: wspomniana Paulina Wiśniewska oraz Paulina Kontna. Transmisję z wydarzenia można śledzić na stronie organizacji IMMAF https://immaf.tv/.
 
Wyniki Polaków podczas drugiego dnia MŚ IMMAF:
1. Waga musza 56,7 kg (125 lb) – Paulina Wiśniewska pokonała Aigerim Torekhanovą (Kazachstan) przez TKO, 2:09, runda 2
2. Waga kogucia 61,2 kg (135 lb) – Vladyslav Dubkov (Ukraina) pokonał Tobiasza Le jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 2 x 29-28)
3. Waga piórkowa 65,8 kg (145 lb) – Daniyal Shamkhalov (Szwecja) pokonał Michała Musiała jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 2 x 30-27 )
4. Waga półciężka 93 kg (205 lb) – Dzhamal Medzhidov (Rosja) pokonał Tomasza Ostrowskiego jednogłośną decyzją sędziów (30-25, 2 x 30-27)
AI Chatbot Avatar