Sushil Kumar ma problemy

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

Sushil Kumar – jeden z najpopularniejszych sportowców w Indiach – ma ogromne problemy z prawem. Był poszukiwany od blisko trzech tygodni, a gdy już wpadł w ręce policji, to został oskarżony o morderstwo.

38-letni Sushil Kumar to najbardziej utytułowany zawodnik pochodzący z Indii i startujący w sportach indywidualnych. Jest dwukrotnym medalistą olimpijskim (srebro w Londynie 2012 i brąz w Pekinie 2008). Do tego wygrywał trzykrotnie igrzyska wspólnoty narodów i pięciokrotnie mistrzostwa wspólnoty narodów. Teraz jednak nikt nie mówi o nim w kontekście sportowych osiągnięć.

Jak donosi Al Jazeera, Kumar został aresztowany w New Delhi. Był podejrzewany o zaaranżowanie pobicia ze skutkiem śmiertelnym zapaśnika Sagara Rany. To właśnie on miał zorganizować uprowadzenie Rany. Sportowiec został aresztowany, zabrano mu paszport. 

Rana zmarł, ale dwóch jego towarzyszy, którzy również zostali pobici, przeżyło, a następnie zidentyfikowały napastników. Poszkodowany miał wynajmować nieruchomość należącą do Kumara, ale nie płacił czynszu. 

Przed aresztowaniem zapaśnik złożył wniosek o zwolnienie za kaucją, twierdząc, że padł ofiarą policyjnego śledztwa. Mówił też o groźbach skierowanych do niego przez niebezpiecznych przestępców. 

Media w Indiach dodają, że Rana to syn policjanta i dlatego Kumar uważa, że został wrobiony w morderstwo. Jego wniosek o zwolnienie za kaucją został odrzucony przez sąd. Zapaśnik ma zostać w areszcie do czasu procesu. Grozi mu wysoka kara, a zarzut dotyczyć może nie tylko zorganizowania pobicia, ale także morderstwa.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

214 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dzieje Kung fu

Sztuki walki to jeden z najbardziej spopularyzowanych elementów kultury Azji. Kung fu wywodzące się w Chin jest jednym z najstarszych oraz najbardziej znanych elementów tego

Czytaj więcej »

Dzieciaki w MMA

Siedzenie przed telewizorem lub komputerem 8h dziennie , niezdrowe jedzenie i brak aktywności fizycznej – niestety jest to obrazek z życia codziennego w 80% domach

Czytaj więcej »