Stephen Thompson MISTRZ TIMINGU

Stephen Randall Thompson to ur. 11 lutego 1983 w Simpsonville amerykański kickbokser, praktyk kempo oraz zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), mistrz świata WAKO w kick-boxingu, pretendent do pasa mistrzowskiego Ultimate Fighting Championship w wadze półśredniej. Aktualnie klasyfikowany na 5. miejscu według oficjalnego rankingu UFC.

Podczas swojej amatorskiej kariery kickbokserskiej w latach 2000-2004 wygrywał wiele znaczących zawodów oraz mistrzostw takich federacji jak IKF, ISKA czy PKC. W 2005 wygrał mistrzostwo świata WAKO w wadze junior ciężkiej. W formule amatorskiej uzyskał bilans 37 zwycięstw bez porażki, jako zawodowiec 20 zwycięstw, również bez porażki.
 
W 2010 przeszedł do mieszanych sztuk walki (MMA). Będąc niepokonanym od debiutu w pięciu pojedynkach, w lutym 2012 zadebiutował w Ultimate Fighting Championship, nokautując Dana Stittgena, kopnięciem w głowę, za które otrzymał bonus finansowy w ramach nokautu wieczoru. 21 kwietnia 2012 przegrał swoją pierwszą zawodową walkę w MMA, ulegając na punkty Mattowi Brownowi. Od porażki z Brownem, zanotował serię siedmiu zwycięstw z rzędu m.in. nad Patrickiem Côté, Johnym Hendricksem czy Rorym MacDonaldem, po której otrzymał szanse walki o mistrzostwo UFC wagi półśredniej. 12 listopada 2016 na UFC 205, zmierzył się z mistrzem Tyronem Woodleyem. Ostatecznie wynik walki okazał się remisowy (47-47, 47-47, 48-47) i pas został w rękach Woodleya.
 
4 listopada 2017 pokonał jednogłośnie na punkty Jorge Masvidala a  24 marca 2019 roku przegrał z Anthonym Pettisem.
W 2020 roku Stephen Thompson odnotowuje  zwycięstwo w walce z Geoffem Nealem na gali UFC Fight Night 183.
 

Na UFC Las Vegas 45 18 grydnia 2021r Belal Muhammad pokonał Stephena Thompsona przytłaczającą  decyzją.

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »