Stephen Thompson, były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi półśredniej UFC, jest otwarty na to, żeby zmierzyć się w oktagonie z Kamaru Usmanem.Podczas gali UFC Fight Night 215, która odbyła się 3 grudnia 2022 w Amway Center w Orlando, Stephen Thompson udanie powrócił do oktagonu po dwóch przegranych z rzędu. Thompson zmierzył się z Kevinem Hollandem i nie tylko wygrał przed czasem, ale dał też świetny pojedynek, który został wybrany walką wieczoru.

Na razie nie wiadomo kto może być kolejnym rywalem Thompsona, ale sam zawodnik został zapytany na Twitterze o to, czy byłby otwarty na walkę z Kamaru Usmanem, byłym mistrzem i odpisał krótko, że jest chętny na 100 procent.

Thompson ma na swoim koncie 19 walk w UFC. W swojej karierze mierzył się z m.in. Anthonym Pettisem czy Jorge Masvidalem. Dziewięć z 17 wygranych w karierze „Wonderboy” zdobywał przed czasem. Thompsona dwa razy w karierze bił się o mistrzowski tytuł. W roku 2016 zmierzył się w Tyronem Woodleyem, ale bój zakończył się remisem. Kilka miesięcy później doszło do rewanżu, ale Thompson przegrał go na punkty.