Sportowcy zaapelowali do działacza, by ten zrezygnował z kandydowania.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

W liście otwartym olimpijczycy z Tokio i zawodnicy kadry Polski w judo podsumowali działalność prezesa Jacka Zawadki. Sportowcy zaapelowali do działacza, by ten zrezygnował z kandydowania.

List otwarty seniorów i seniorek w judo do prezesa związku Jacka Zawadki podpisało 20 zawodników. Reprezentanci, w tym olimpijczycy z Tokio 2020 (2021), mają dość traktowania ich przedmiotowo, walki z władzami związku i nie popierają kandydatury Zawadki na kolejną kadencję szefa PZJudo.

W liście udostępnionym na Facebooku przez Beatę Pacut pada wiele krytycznych uwag i zarzutów pod adresem obecnego prezesa.

„Kwalifikacje olimpijskie uzyskaliśmy pomimo wielu negatywnych działań PZJudo. Pana 'zasługą’ jest wyznaczenie Pana Mirosława Błachnio na trenera KNSiS, który w swojej kadencji potrafił zniechęcić do własnej osoby wszystkich zawodników reprezentujących Polskę na IO w Tokio”

Kolejny zarzut dotyczy zablokowania startu Karoliny Pieńkowskiej, Macieja Sarnackiego i Piotra Kuczery w MŚ Tokio 2019 z powodu braku rekomendacji trenera kadry. Cała trójka w tym czasie zajmowała wysokie miejsca w rankingu światowym i ewentualne medale w Japonii przybliżyłyby judoków do występu na IO.

„Jednocześnie nasz kraj reprezentowali zawodnicy, którzy nie wypełnili kryteriów kwalifikacyjnych do imprez mistrzowskich” – napisano w liście otwartym.

Sygnatariusze listu nie zgadzają się też z Zawadką w kwestii spłaty wielomilionowego długu zaciągniętego przez PZJudo. Ich zdaniem, nie jest to zasługą działań prezesa. „W naszej ocenie odbyło się to naszym kosztem poprzez ograniczanie finansowania wyjazdów na zagraniczne akcje szkoleniowe oraz turnieje” – podkreślono.  Z perspektywy zawodników prezes nie dbał o ich interesy oraz ignorował doniesienia o konflikcie na linii kadra-trener. „To wszystko nie pozwala patrzeć z optymizmem na przyszłość polskiego judo. Z tego względu apelujemy do Pana o wzięcie odpowiedzialności za zaistniałą sytuację i niekandydowanie na stanowisko prezesa w nadchodzących wyborach PZJudo” – podsumowano. 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

ZAKWASY PO TRENINGU !

Zakwasami nazywamy ból, z którym borykamy się dzień po odbyciu treningu o wysokim stopniu intensywności. Mięśnie są sztywne i wrażliwe na dotyk. Zakwasy są następstwem niewielkich uszkodzeń

Czytaj więcej »