Śmierć zaledwie 19-letniej Aryny Biktimirowej.

Świat taekwondo pogrążył się w żałobie po informacjach o śmierci zaledwie 19-letniej Aryny Biktimirowej. Rosjanka jeszcze miesiąc temu wywalczyła złoto mistrzostw Europy.

Pod koniec października Aryna Biktimirowa brała udział w mistrzostwach Europy w taekwondo, które odbywały się w Grecji. Przywiozła stamtąd złoty medal.
 
W środę, 1 grudnia, dotarły tragiczne informacje o nagłej śmierci 19-latki. Przyczyny zgonu nie są na tę chwilę znane.
 
– Nie możemy zrozumieć, co mogło się stać – powiedział trener Rosjanki Daniel Gorbunow w rozmowie z kp.ru. – Ona nie miała żadnych przewlekłych chorób. Przed każdymi zawodami sportowcy są badani – dodał.
– Kiedy przechodziła badania przed wyjazdem na mistrzostwa Europy, była całkowicie zdrowa. To, co się stało, sprawiło, że jesteśmy zszokowani – mówił szkoleniowiec.
 
Według informacji rosyjskich mediów, miała świszczący oddech i straciła przytomność. Lekarze podjęli próbę reanimacji, ale okazała się nieskuteczna.
 
– Była prawdziwą gwiazdą. Nie tylko w sporcie, ale także muzyce i nauce. Wybrała dla siebie niestandardowy zawód, marzyła o zostaniu radiofizykiem – zakończył Gorbunow.
 
Aryna Biktimirowa miała 19 lat.

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »