„Skopię mu tyłek i wykopię go z UFC”

Khamzat Chimaev wypowiedział się na temat swojego najbliższego przeciwnika, Nate’a Diaza. „Borz” zamierza porządnie się rozprawić z Kalifornijczykiem oraz twierdzi, że jest on dla niego bardzo trudnym zestawieniem.Chimaev zmierzy się z Natem Diazem, już podczas wrześniowej gali UFC 279. Pojedynek uświetni wydarzenie największej organizacji MMA na świecie. Czeczen jest uznawany za gigantycznego faworyta tego starcia. Nic dziwnego skoro jest on lepszym zawodnikiem w praktycznie każdej płaszczyźnie, a ponadto wyróżniają go dużo lepsze warunki fizyczne.Na niecały miesiąc przed walką „Borz” udzielił wywiadu dla portalu The Mac Life. 28-letni Czeczen w typowym dla siebie stylu powiedział, że ma zamiar rozprawić się ze swoim przeciwnikiem. Chimaev dodał również, że zaskoczył go fakt, iż Nate Diaz zaakceptował pojedynek z nim.

-,,Oczywiście, byłem bardzo zaskoczony, że zaakceptował tę walkę, ponieważ sam wspominał w wywiadach, że to jest dla niego niewygodne zestawienie. Mogę łatwo się z nim rozprawić. Gość się robi coraz starszy, nie jest tym samym zawodnikiem, który pokonywał McGregora. Do najmłodszych również nie należy. To jego ostatnia walka, którą przegra, a potem pójdzie stoczyć jakiś słaby pojedynek w boksie. Skopię mu tyłek i wykopię go z UFC”.

Pomimo tego, że Chimaev ma brutalne zamiary względem Diaza, docenia go za zaakceptowanie walki z nim.

-,,Jest wojownikiem. Nic nie może mu tego odebrać. Zawsze walczy do ostatnich sekund. Tak jak zawsze mówi, zabij albo zostań zabity. Szacunek dla niego za wzięcie tej walki, ale to jest dla niego złe zestawienie.”

Chimaev aktualnie zajmuje trzecie miejsce w rankingu kategorii półśredniej UFC. „Borz” ostatni występ zanotował w kwietniu podczas gali UFC 273. Wówczas pokonał Gilberta Burnsa przez decyzję sędziów punktowych po zaciętym boju. Zawodnik trenujący w szwedzkim klubie Allstar pozostaje niepokonany od początku swojej profesjonalnej kariery. Czeczen występował również w kategorii średniej, w której również ma ambicje mistrzowskie.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »