Skandal – zwolennik Kadyrowa trenował w Polsce

Chazmat Czimajew pojawił się w warszawskim klubie WCA Fight Team. Wywołało to duże poruszenie, bowiem Rosjanin sympatyzuje z Ramzanem Kadyrowem, którego żołnierze walczą przeciwko Ukrainie.

 W środę na matach Warszawskiego Centrum Atletyki trenowali Darren Till i Chamzat Czimajew. Drugi z nich, jak podaje portal mma.pl, pojawiał się już w Polsce zanim został zawodnikiem UFC.

9 września czeka go natomiast kolejna walka, w której zmierzy się z doświadczonym Natem Diazem (20-13). Czimajew spróbuje utrzymać status niepokonanego w oktagonie.Zdjęciem z Czimajewem pochwalił się w mediach społecznościowych chociażby znany z freak fightów Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem.

Sama obecność Rosjanina wywołała jednak spore poruszenie. Wszystko ze względu na jego powiązania z szefem Republiki Czeczeńskiej Ramzanem Kadyrowem.”Teraz każdy będzie udawał, że nie wiedział o powiązaniach Chazmata z Kadyrowem? Może niech zadzwoni na wideo do koleżki i powie coś nowego o naszym kraju i co z nim najchętniej by zrobił…” – pisał na Twitterze Łukasz Zaborowski.Nawiązał w ten sposób do skandalu, jaki Czimajew wywołał przed galą UFC. Pochwalił się wtedy, że przeprowadził wideorozmowę z Ramzanem Kadyrowem, który wysłał swoich żołnierzy do Ukrainy, aby walczyli po rosyjskiej stronie.

Sam Kadyrow groził także Polsce. Na portalu Telegram opublikował wpis, w którym zapowiadał, że po zdobyciu Kijowa, pierwsza w kolejce będzie Polska.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »