Shakur Stevenson vs Oscar Valdez

Wygląda na to, że Shakur Stevenson (17-0, 9 KO) dopnie swego i dostanie wymarzoną walkę z Oscarem Valdezem (30-0, 23 KO). A kibice dostaną znakomite widowisko.

Stevenson – mistrz federacji WBO kategorii super piórkowej, czy też jak kto woli junior lekkiej, od dawna naciska na pojedynek z Valdezem, championem według WBC. Bob Arum chciał to nieco odłożyć w czasie i zrobić czteroosobowy turniej, ale teraz ugiął się i unifikacja dwóch pasów na granicy 59 kilogramów jest już na wyciągnięcie ręki.

Obie drużyny dopinają umowę z Top Rank. Walka miałaby odbyć się 30 kwietnia w Las Vegas. Na ten moment nie ma jeszcze tylko porozumienia co do finansów.

W ostatnich swoich walkach Valdez we wrześniu wypunktował Robsona Conceicao, natomiast Stevenson pod koniec października zrzucił Jamela Herringa (TKO 10) z tronu WBO.

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »