NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Sage Northcutt powraca do klatki po prawie 4-letniej przerwie! W maju zawalczy na gali ONE Championship

Po blisko 4-letniej przerwie od sportów walki, były zawodnik UFC powróci do oktagonu już w majuGdy w 2015 roku, niespełna 19-letni wtedy Sage Northcutt (11-3) zadebiutował w UFC i wygrał zarówno tamtą jak i następna walkę, w fantastyczny stylu rozprawiając się z rywalami przed czasem, już wtedy za oceanem zrobiło się o nim bardzo głośno. 

Sam Dana White bardzo nalegał i osobiście zajął się wszelkimi formalnościami, żeby jak najszybciej podpisać kontrakt z młodym Amerykaninem, gdy ten walczył jeszcze na galach mniejszych organizacji. Mówiło się o nim w samych superlatywach: „diament”, „złote dziecko”. 

Kariera Northcutta niestety nieco wyhamowała, a wpływ miały na to w dużej mierze kontuzje, które bezustannie go trapiły. W 2018 roku, dość nieoczekiwanie, postanowił opuścić on UFC na rzecz azjatyckiej federacji ONE Championship, gdzie niedługo później zadebiutował i poległ z kretesem w niespełna 30 sekund.Od tamtej pory, mimo kilku prób, nie oglądaliśmy go więcej w akcji i wydawać się mogło, że „Super” zakończył sportową karierę. Jednakże wczoraj, ONE w swoich mediach społecznościowych poinformowało o zakontraktowanej właśnie walce z jego udziałem i tak oto, 5 maja na gali ONE Fight Night 10 w Broomfield, Colorado, wciąż młody Amerykanin zmierzy się z Pakistańczykiem – Ahmedem Mujtaba (10-2) w kategorii lekkiej.

AI Chatbot Avatar