-,,ROZWALĘ USYKA DO KOŃCA CZWARTEJ RUNDY”!

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) po raz kolejny w tym tygodniu zabrał głos na temat walki o wszystkie pasy z mistrzem IBF, WBA i WBO Aleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). Brytyjczyk w swoim stylu zapowiada deklasację Ukraińca i szybkie zwycięstwo.

-,,Rozwalę Usyka do końca czwartej rundy” – stwierdził dziś „Król Cyganów”.

-,, To całe gadanie o legendarnym statusie Usyka… Ja go tak nie cenię. Dostanie solidne lanie. Powiem tak: mógłbym pokonać Usyka po tygodniu treningów, bo on wywodzi się z wagi średniej. Przebiję go pięścią na wylot. To łatwa walka”! – mówił wczoraj Brytyjczyk.Fury ogłosił sportową emeryturę po kwietniowym zwycięstwie nad Dillianem Whyte’em. Do jutra (26 sierpnia) ma czas, by poinformować federację WBC, jaką ostatecznie podjął decyzję.Przypomnijmy na koniec, że Usyk pokonał w ostatnią sobotę w rewanżowym pojedynku Anthony’ego Joshuę. Walka Fury vs Usyk jest podobno wstępnie planowana na 17 grudnia w Arabii Saudyjskiej.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »