Rory MacDonald zakończył karierę

Były mistrz wagi półśredniej Bellatora i były pretendent do tytułu mistrzowskiego tej samej dywizji w UFC Rory MacDonald zakończył sportową karierę. Kanadyjczyk już od lat zmagał się z “wewnętrznym głosem, który zabraniał mu bić innych ludzi”.

Decyzję o zawieszeniu rękawic na kołku, MacDonald podjął po porażce z Dilano Taylorem w pierwszej rundzie turnieju 2022 PFL Playoffs 2. Kanadyjczyk przegrał to starcie przez nokaut w pierwszej rundzie.

Tuż po tamtej przegranej żona Rory’ego MacDonalda opublikowała na instagramie informację o tym, że jej mąż kończy przygodę z zawodowym MMA.

Kilka godzin później informację o zakończeniu kariery potwierdził sam MacDonald. Kanadyjczyk w mediach społecznościowych opublikował obszerny wpis, w którym podziękował fanom za lata wsparcia:

-“Dzięki mojej karierze nauczyłem się bardzo dużo o samym sobie i nie wszystkie te nauki świadczą dobrze. Po drodze popełniłem wiele błędów, ale teraz mam 33 lata, jestem lepszym człowiekiem z powodu lekcji wyciągniętych z tych błędów i jestem wdzięczny za to, co przeszedłem. Dziękuję moim fanom, którzy byli tak bardzo pomocni. Nie chciałem wchodzić do tego sportu dla sławy czy uznania i trudno mi się przyzwyczaić do takiej uwagi, ale jestem wdzięczny za dobroć, którą mi okazaliście.” – napisał na instagramie.

Rory MacDonald przyznał kilka lat temu, że miewał wewnętrzne konflikty, w których jego wewnętrzny głos zakazywał mu krzywdzić innych ludzi, co sprawiło, że “bezpieczniej” podchodził do swoich walk. W ostatnich trzech latach Kanadyjczyk notował rekord 3-5.

ZAKWASY PO TRENINGU !

Zakwasami nazywamy ból, z którym borykamy się dzień po odbyciu treningu o wysokim stopniu intensywności. Mięśnie są sztywne i wrażliwe na dotyk. Zakwasy są następstwem niewielkich uszkodzeń

Czytaj więcej »