Ronnie Shields, przekonuje o mistrzowskim potencjale swojego podopiecznego

Jutro na gali Usyk vs Joshua II zobaczymy m.in. eliminator IBF wagi ciężkiej, czyli pojedynek brązowego medalisty igrzysk w Rio (2016) Filipa Hrgovicia (14-0, 12 KO) z wicemistrzem olimpijskim z Pekinu (2008), Zhang Zhileiem (24-0-1, 19 KO). Trener Chorwata, słynny Ronnie Shields, przekonuje o mistrzowskim potencjale swojego podopiecznego.

 -,,Filip może się równać z najlepszymi zawodnikami, których trenowałem. Jest naprawdę bardzo dobry, wie, co trzeba robić w ringu i szybko wprowadza w życie to, co mu pokazuję. Wie, co ma robić i pokazał mi, że ma wszystko, co potrzeba, by być na szczycie”! – powiedział Shields, który w maju zastąpił w roli trenera Chorwata kubańskiego specjalistę Pedro Diaza.

-To dla mojego zawodnika ciężki czas, walka z Zhileiem została przecież przełożona z powodu śmierci ojca Filipa. To wiele go nauczyło i musiał się do tego zaadaptować. To niezwykle bolesne doświadczenie, zwłaszcza że między Filipem i jego ojcem była bardzo mocna więź. Teraz ojciec wciąż z nim jest każdego dnia. Celem nadal jest mistrzostwo świata, marzenie ojca. Za nami długi obóz i wierzymy, że Filip jest w życiowej formie, wiele się nauczył. Może pokonać absolutnie każdego (…) – dodał amerykański fachowiec, były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior półśredniej, jako trener znany ze współpracy z ikonami światowego boksu (wśród nich byli m.in. Mike Tyson, Evander Holyfield czy Pernell Whitaker), swego czasu pracujący również z polskimi gwiazdami: Tomaszem Adamkiem i Arturem Szpilką.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »