NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Renzo Gracie otrzymał koralowy pas z rąk Ricksona Gracie! 

Renzo Gracie dołączył do bardzo wąskiego grona posiadaczy koralowego pasa. Tylko nieliczni i ci, którzy zdobyli stosunkowo szybko czarny pas dostąpią tego zaszczytu.

Renzo Gracie, jedna z najbardziej wpływowych osobistości w historii jiu-jitsu, odebrał dzisiaj swój koralowy pas z rąk Ricksona Gracie podczas ceremonii, która odbyła się w Abu Dhabi. Pas koralowy to czarny pas 7 stopnia, przyznawany tym, którzy są aktywnymi czarnymi pasami od ponad 30 lat. IBJJF wymaga minimum 7 lat szkolenia i nauczania na poziomie czarno-czerwonego pasa przed przejściem do następnej rangi.

Renzo, dwukrotny mistrz świata ADCC (1998, 2000), został wprowadzony do ADCC Hall of Fame we wrześniu 2022 roku. Jest także weteranem Pride i UFC. Aktualnie założyciel i aktywny trener w Renzo Gracie Academy w Nowym Jorku. Przez wiele lat, jego klub był reprezentowany przez takie osobistości jak bracia Ryan, Garry Tonon, Eddie Cummings. Wnuk twórcy BJJ, w wieku 56 lat dołącza do grona niemalże 40 posiadaczy tej rangi na całym świecie.

AI Chatbot Avatar