Rekordy MMA – najdłuższa walka

Odbyła się ona 1.05.2000 r. i trwała aż 90 minut! Wziął w niej udział Kazushi Sakuraba, japoński wrestler i zawodnik mieszanych sztuk walki oraz Royce Gracie, brazylijski mistrz ju-jitsu. Wcześniej Sakuraba w różnych innych turniejach wielokrotnie wygrywał z trzema braćmi Royce’a – Roylerem, Renzo i Ryanem. Pojedynek z Sakurabą był więc dla Royce’a sprawą osobistą, na prośbę obu odbywał się on na specjalnych zasadach, nie obowiązywał limit czasu, nie było punktacji, a jedynym możliwym rozstrzygnięciem był nokaut lub poddanie.

Przez sześć 15-minutowych rund obaj bezskutecznie starali się znokautować przeciwnika, a walkę zakończyła dopiero kontuzja Gracie’a – jak się okazało, na skutek licznych wyprowadzonych kopnięć naderwał ścięgno pod kolanem i pękła mu kość piszczelowa. Japończyk co prawda wygrał tę historyczną walkę i awansował do półfinału (była to gala rozgrywana w formie turnieju), ale w nim, po 15 minutach, został poddany przez swoich trenerów z powodu skrajnego wycieńczenia. Była to jego pierwsza porażka po czterech latach.

ZAKWASY PO TRENINGU !

Zakwasami nazywamy ból, z którym borykamy się dzień po odbyciu treningu o wysokim stopniu intensywności. Mięśnie są sztywne i wrażliwe na dotyk. Zakwasy są następstwem niewielkich uszkodzeń

Czytaj więcej »