NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Rafał Haratyk wchodzi na zastępstwo

 Już 26 lutego, Polak stanie w szranki z legitymującym się zawodowym rekordem 12-2, Vitaliyem Nemchinovem. Starcie to rozegra się w limicie wagi średniej.

Rafał Haratyk (15-4-2) podejdzie do tego starcia napędzony serią dwóch wygranych. Po raz ostatni mogliśmy zobaczyć go w akcji, we wrześniu 2021, kiedy to podczas gali ACA 128 skrzyżował rękawice z Azamatem Bekoevem (12-3). Reprezentant DAAS Berserker’s Team Bielsko Biała popisał się wtedy bardzo efektowną techniką kończącą, którą wymieniało się wśród najlepszych w minionym roku.
Pomimo, że do moskiewskiej gali z numerem 136 pozostał niecały miesiąc, Polak zaakceptował wyzwanie. Jak oficjalnie już ogłoszono, stanie wówczas w szranki z Vitaliyem Nemchinovem (12-2).
Nemchinov – tak samo jak Haratyk – aktualnie znajduje się na fali dwóch triumfów. Minione konfrontacje toczył kolejno z Baisangurem Vakhitovem (9-4) oraz Alexeyem Efremovem (22-14-1), w obu tych przypadkach zwyciężając na kartach sędziowskich. Ostatnim zawodnikiem, który zdołał go pokonać był Piotr Strus (15-7-2), który posiada również bogatą historię rywalizacji z „Polskim Czołgiem”.