NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Radosław Marcinkiewicz będzie walczył o brązowy medal w wadze 92 kg

Radosław Marcinkiewicz stanie w sobotni wieczór przed szansą zdobycia w Belgradzie brązowego medalu zapaśniczych mistrzostw świata w stylu wolnym w wadze 92 kg.

Rywalem zawodnika Orła Namysłów będzie Azer Osman Numagomedow. Pojedynek o brąz umożliwiło Polakowi pokonanie w repesażu Chińczyka Yuaxinga Bi 11:0. W sobotę, w przedostatnim dniu mistrzostw, do rywalizacji przystąpiła pozostała trójka Polaków: Eduard Grigoriew (Mazowsze Teresin/61 kg), Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard/65 kg) oraz jego kolega klubowy Zbigniew Baranowski walczący w wadze 97 kg.

Grigoriew uległ na punkty 0:7 Amerykaninowi Seth Anthony’emu. Bieńkowski wprawdzie wygrał w kwalifikacjach ze Stefanem Comanem (Rumunia) 5:2, to jednak w kolejnej fazie turnieju (1/8 finału) przegrał z 0:3 z Mongołem Cogbadrachem Ceeveensuremem. Mongoł nie zdołał pokonać w ćwierćfinale Portorykańczyka Sebastiana Rivery i Polak odpadł z turnieju. Lepszym od Baranowskiego okazał się Amerykanin Kyle Snyder, wygrywając w 1/8 finału 4:1. Grigoriew, podobnie jak Baranowski, czeka więc na rozwój sytuacji. Obaj liczą na dotarcie ich rywali do finału, co da im szansę walki w repesażach.