Według promotora Boba Aruma pojedynek Anthony’ego Joshuy (24-1, 21 KO) z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) jest już uzgodniony i zarezerwowano miejsce walki unifikacyjnej w wadze ciężkiej. Obaj pięściarze mają zarobić po 100 milionów dolarów.

Arum w rozmowie z „Barbershop Conversation” zdradził, że zabezpieczył już lokalizację hitowej walki w wadze ciężkiej. Nie będą to jednak Stany Zjednoczone, ani Wielka Brytania. Prawdopodobnie gala odbędzie się na Bliskim Wschodzie na przełomie maja i czerwca.

Obaj bokserzy nie mogą doczekać się pojedynku. – Chcę urwać mu łeb. Podchodzę do walki bardzo poważnie – mówi Anthony Joshua, który jest w posiadaniu pasów mistrzowskich federacji IBO, IBF, WBO i WBA w kategorii ciężkiej. Brytyjczyk w ostatniej walce znokautował Kubrata Pulewa.
Nie mogę się doczekać. Znokautuję go w ciągu trzech rund – zapowiada Tyson Fury. „Król Cyganów” 22 lutego 2020 roku zdobył tytuł mistrza świata federacji WBC, pokonując przed czasem Deontaya Wildera. 32-latek jest niepokonany w zawodowej karierze.

Jeśli starcie Joshuy z Furym zostanie oficjalnie ogłoszone, to będzie to największy pojedynek ostatnich lat w boksie zawodowym. Umowa pomiędzy pięściarzami ma zobowiązywać ich do rewanżu.