Początki KSW

utworzone przez | Paź 13, 2020 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Pierwsza gala KSW odbyła się 27 lutego 2004 w restauracji Champions mieszczącej się w warszawskim hotelu Marriott. Miejsce to nie było przypadkowe – współzałożyciel KSW, Martin Lewandowski pracował na stanowisku managera ds. promocji w Marriott . W tej lokalizacji zorganizowanych zostało w sumie 4 gale . KSW 5 odbyła się w patio warszawskiej restauracji Wook i zgromadziła około tysiąca kibiców. Następnie, ze względu na rosnącą popularność wydarzeń, KSW przeniesiono na Torwar. KSW 7 było pierwszą galą zorganizowaną poza Warszawą – we Wrocławiu.

Rywalizacja odbywała się w formacie 4 lub 8-osobowych turniejów (do 2011 roku) oraz pojedynczych walk. Pojedynki na galach KSW,od początku istnienia organizacji w 2004,prowadzono w ringu bokserskim. Od gali numer 27. w maju 2014 walki odbywają się w okrągłej klatce. Podczas gali KSW 19 po raz pierwszy w historii tej organizacji odbyła się walka kobiet. W latach 2008-2010 federacja nawiązała współpracę ze słoweńską organizacją World Freefight Challenge (WFC) związaną z wymianą zawodników.

8 października federacja KSW nawiązała współpracę z federacją założoną przez Nobuyukiego Sakakibarę RIZIN Fighting Federation. W ramach tej współpracy KSW dotychczas udostępniło federacji RIZIN dwóch zawodników – Gorana Reljicia (na World Grand Prix 2015) oraz Szymona Bajora (na World Grand Prix 2016).

28 czerwca 2016 właściciele federacji Martin Lewandowski i Maciej Kawulski poinformowali o nawiązaniu współpracy z brazylijską organizacją Aspera FC. Zapowiedziano, że zwycięzca turnieju wagi lekkiej, który odbył się 9 lipca zostanie zawodnikiem KSW . Turniej wygrał Renato ‘Pezinho’ Gomes Gabriel, pokonując Fernando Aparecido oraz Thiago Natę podczas gali Aspera FC 41: Road to KSW. W nagrodę za ten wyczyn KSW zaoferowało mu kontrakt i starcie o mistrzowski pas w kategorii lekkiej (do 70 kg) z Mateuszem Gamrotem na gali KSW 36 w Zielonej Górze. Od 1 grudnia 2011 (KSW 17) przyznawane są bonusy finansowe w kategoriach – nokaut, poddanie i walka wieczoru

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This