Po ponad 2,5 roku przerwy do ringu powrócił Damian Jonak

38-latek nie zawiódł kibiców w rewanżu z Andrew Robinsonem (25-5-2, 7 KO). W oczach dwóch sędziów punktowych zrobił jednak za mało, aby pokonać Anglika.

W pierwszej walce Jonaka z Robinsonem, podczas gali MB Boxing Night „Ostatni taniec” w Katowicach w kwietniu 2019 roku, Polak przegrał niejednogłośnie na punkty. Wówczas nie mógł pogodzić się z werdyktem, zwłaszcza, że była to jego pierwsza porażka w karierze. Rewanż był dla niego priorytetem.
 
Podczas gali w Radomsku Damian Jonak ruszył agresywnie na rywala od pierwszych sekund. Kilka razy był blisko posłania go na deski, a rywal wyraźnie odczuwał jego ciosy.
 
Kryzys dopadł 38-latka w piątej rundzie, co najlepiej obrazowała jego twarz. Od tego czasu Andrew Robinson toczył z nim wyrównany pojedynek. Ostatnie minuty to wojna na wyniszczenie, krew lała się po ringu.
Ostatecznie po ośmiu rundach jeden z sędziów przyznał zwycięstwo Jonakowi (77-75), ale pozostałych dwóch wypunktowało remis (76:76) i takim rezultatem zakończył się ten pojedynek. Z takiego wyniku ucieszył się Robinson, który ponownie utarł nosa faworyzowanemu bokserowi ze Śląska.
 
Jonak nadal posiada imponujący rekord zawodowy. Z 44 zawodowych walk wygrał aż 41, 2 zremisował i 1 przegrał. Niewykluczone, że kibice zobaczą jeszcze trzecie starcie z Robinsonem. Pewne jest, że 38-latek jeszcze przez kilka lat będzie kontynuował karierę, co zapowiedział przed kamerami .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wotore vs Gromda

Jak pewnie wiecie, w piątek odbędzie się czwarty już turniej brutalnych walk na gołe pięści WOTORE. W głównej odsłonie zobaczymy walkę pomiędzy mistrzem federacji K.O.T.S.

Czytaj więcej »

Serce sportowca

Serce sportowca (z ang. Athlete heart) to określnie zespołu fizjologicznych zmian jakie zachodzą w układzie sercowo-naczyniowym pod wpływem treningu sportowego. To fizjologiczny przerost mięśnia sercowego,

Czytaj więcej »