ONE Championship azjatycki tygrys

utworzone przez | Paź 12, 2020 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Założona 14 sierpnia 2011 roku przez Victora Cui. Pierwsza gala odbyła się 3 września 2011 gdzie obejrzało ją ok. 7 tysięcy widzów zgromadzonych w hali widowiskowej Singapore Indoor Stadium. Gale transmitowane są w wielu krajach m.in. Brazylii, Kanadzie czy w amerykańskiej telewizji ESPN Star Sport.

Galę są organizowane nie tylko w rodzimym Singapurze, lecz również za granicą m.in. w Malezji, Filipinach czy ZEA. ONE przyciąga szeroką widownie w azjatyckich krajach, głównie ze względu na dużą promocję lokalnych zawodników oraz promowanie samego MMA jako sportu w krajach w których ten sport był mało popularny.

Organizacja ściśle współpracuje z czołowymi, zagranicznymi klubami MMA oraz innymi, mniejszymi organizacjami co pozwala na kontraktowanie zawodników z całego świata, w tym gwiazdy takie jak Shin’ya Aoki, Ben Askren, Tim Sylvia, Renato Sobral czy Andrej Arłouski. ONE jest uważana za następcę japońskiego DREAM który z powodów finansowych zaprzestał działalności na początku 2013 roku.

28 maja 2014 były mistrz UFC Rich Franklin został oficjalnie mianowany wiceprezydentem ONE Championship.

4 sierpnia 2014 roku Victor Cui ogłosił, że mistrz świata WBO w boksie Manny Pacquiao kupił część udziałów organizacji .

12 lutego 2018 ogłoszono nowy projekt o nazwie ONE Super Series który ma promować poza MMA również inne sporty walki, tj kick-boxing i muay thai . Pierwsza gala tego typu odbyła się 20 kwietnia 2018 , natomiast pierwszego mistrza świata ONE Super Series w formule muay thai wyłoniono 18 maja 2018, a został nim Taj Sam-A Gaiyanghadao

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This