Marlon Vera, numer trzy rankingu najlepszych zawodników UFC wagi koguciej, jest zdania, że Henry Cejudo wraca do walczenia, bo brakuje mu pieniędzy i poklasku.W maju podczas gali UFC 288 dojdzie do walki o pas mistrzowski kategorii koguciej pomiędzy Aljamainem Sterlingiem a Henrym Cejudo. Henry powróci do oktagonu po trzech latach przerwy od startów i zdaniem Marlona Very zrobi to dla pieniędzy i potrzeby bycie zauważonym. Podczas spotkania z mediami przed galą UFC w Teksasie Vera stwierdził:

-,,On jest spłukany. Jak jest sens powrotu, gdy odeszło się będąc na samym szczycie? Albo wracasz, bo potrzebujesz atencji i brakuje ci tego, albo potrzebujesz pieniędzy. On jest małym gościem, który szuka poklasku.”

Henry Cejudo w ostatnim starciu, do którego doszło w maju 2020 roku, pokonał Dominicka Cruza przez techniczny nokaut. Obronił wówczas pas kategorii koguciej. Cejudo to również były mistrz wagi muszej oraz jeden z trzech zawodników w historii UFC, którzy obronili swoje tytuły w dwóch kategoriach wagowych. Henry w swojej karierze walczył z takimi rywalami jak m.in. Demetrious Johnson, Marlon Moraes czy Joseph Benavidez.